شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119232 | |

مهر «نیهات زی بکی» وزیر اقتصاد ترکیه در مصاحبه‌یی با شبکه «سی‌ان‌ان ترک» گفت: صادرات ترکیه در ماه مارس با رسیدن به بیش از ۱۵میلیارد دلار به بیشترین رقم در تاریخ این کشور رسید

 افزایش صادرات ترکیه

مهر  «نیهات زی بکی» وزیر اقتصاد ترکیه در مصاحبه‌یی با شبکه «سی‌ان‌ان ترک» گفت: صادرات ترکیه در ماه مارس با رسیدن به بیش از ۱۵میلیارد دلار به بیشترین رقم در تاریخ این کشور رسید. همچنین مجمع صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد که صادرات این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 11.5درصد افزایش روبه‌رو شد و برای نخستین بار به بیش از ۱۵میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. مجمع صادرکنندگان ترکیه اعلام کرد که صادرات این کشور در ۱۲ماه اخیر با 10.5درصد رشد به تقریبا ۱۶۰میلیارد دلار رسیده است. آمار رسمی ترکیه نشان می‌دهد که صادرات این کشور در ماه فوریه سال جاری میلادی به 13.18میلیارد دلار رسید؛ اما کسر تراز تجاری ترکیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 54.2 درصد افزایش به 5.76 میلیارد دلار رسیده است. مقامات ترکیه‌یی اعلام کردند که هدف این کشور تا پایان سال جاری میلادی رسیدن به صادرات بیش از ۱۷۰میلیارد دلار است.

 موافقتنامه با اتحادیه اوراسیایی امضا می‌شود

تسنیم  دستیار رییس‌جمهوری روسیه گفت: موافقتنامه ایجاد یک منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی احتمالا طی چند ماه آینده به امضا خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری تاس، یوری یوشاکوف افزود: مذاکرات درخصوص پیش‌نویس یک موافقتنامه موقت در زمینه ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیایی نهایی شده است. این پیش‌نویس طی چند ماه آینده به امضا خواهد رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران