شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119150 | |

ایسنا در بازار کالا طی 3ماه نخست سال ۲۰۱۸ تحت تاثیر رشد اقتصادهای جهان و ضعف دلار امریکا، برندگان نسبت به بازندگان برتری نسبی داشتند. به گزارش مارکت واچ،

ایسنا   در بازار کالا طی 3ماه نخست سال ۲۰۱۸ تحت تاثیر رشد اقتصادهای جهان و ضعف دلار امریکا، برندگان نسبت به بازندگان برتری نسبی داشتند. به گزارش مارکت واچ، سال جیلبرتی، رییس و مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت «توکریوم تریدینگ» درباره وضعیت بازارهای کالایی اظهار کرد: جهش تقاضا به روند نزولی بازارهای کالا که در سال ۲۰۱۱ آغاز شد، پایان داده است. شاخص GSCA «اس‌ اند پی» که ۲۴کالا را دنبال می‌کند از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون 1.7درصد رشد داشته است.

با این ‌همه نگرانی‌ها نسبت به احتمال وقوع جنگ تجاری، واکنش‌های متفاوتی را از سوی معامله‌گرانی برانگیخته است که تاثیر احتمالی تعرفه‌های دولت ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم را ارزیابی می‌کنند. دولت امریکا قصد دارد تعرفه‌هایی به ارزش حداقل ۵۰ میلیارد دلار را بر واردات کالاهای چینی به اجرا بگذارد.

بازارهای فلزات از تغییرات در سیاست تجاری امریکا بیشترین تاثیر را پذیرفتند. قیمت‌های فولاد بر مبنای آمار «اس‌اند پی گلوبال پلاتس» برای کویل فولادی گرم نورد ساخت امریکا ۳۳درصد در 3ماهه نخست سال ۲۰۱۸ رشد کرد. به گفته جوزف اینس یکی از مدیران «اس‌اند پی گلوبال پلاتس» تقاضا برای فولاد قوی بوده و بالاتر از میزان عرضه بوده است و تقاضا برای فولاد از سوی 3 بخش مصرف‌کننده بزرگ آن شامل ساخت و ساز، خودروسازی و انرژی مطلوب مانده است. سنگ آهن نیز بر مبنای شاخص قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به چین که از سوی «اس‌ اند پی گلوبال پلاتس» منتشر می‌شود از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون ۱۶درصد کاهش قیمت داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران