شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 104709 | |

رکورد ثبت‌نام در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی در سال ۹۶ شکسته شد. محمدرضا مودودی گفت: در بیست و یکمین دوره انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی، متقاضیان با ثبت اطلاعات تجاری خود در سامانه nemoonesh.ir سازمان توسعه تجارت ایران، در این رویداد ملی مشارکت کردند

سازمان توسعه تجارت ایران|

رکورد ثبت‌نام در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه ملی در سال ۹۶ شکسته شد.

محمدرضا مودودی گفت: در بیست و یکمین دوره انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی، متقاضیان با ثبت اطلاعات تجاری خود در سامانه nemoonesh.ir سازمان توسعه تجارت ایران، در این رویداد ملی مشارکت کردند و استقبال به گونه‌یی بود که در دو مرحله نیز زمان ثبت‌نام تمدید شد و این فرصت از طریق رسانه‌های گروهی و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی اطلاع‌رسانی شد. معاون توسعه صادرات کالا و خدمات با اشاره به رشد ۷۰درصدی متقاضیان شرکت در فرآیند انتخاب صادرکننده نمونه و ممتاز ملی در سال ۹۶ اظهار کرد: در این دوره علاوه بر صادرکنندگان کالا و خدمات، گروه‌های صنعتی بزرگ (هلدینگ‌های) صادراتی نیز ثبت‌نام کرده‌اند که برای نخستین‌بار این شرکت‌های بزرگ صادراتی نیز در فرآیند انتخاب سال جاری حضور خواهند داشت.

مودودی با اشاره به اینکه شناسایی و حمایت از شرکت‌های توانمند صادراتی از جمله تکالیف این سازمان از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی بوده که همچنان در فهرست اقدامات اولویت‌دار سازمان توسعه تجارت است، یادآور شد: امسال با تعریف گروه صنعتی (هلدینگ) صادراتی و تعیین شاخص‌های قابل اندازه‌گیری در سایت سازمان تلاش شد تا مجموعه‌های بزرگ صادراتی در کشور شناسایی و معرفی شوند و نقش کلیدی آنها در توسعه صادرات غیرنفتی کشور مورد تاکید و تقدیر قرار گیرد. معاون سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در این جهت، بیش از ۷۲۰ بنگاه تولیدی، خدماتی و گروه صنعتی (هلدینگ) صادراتی ثبت‌نام کرده‌اند که از این منظر رشد بیش از ۷۰ درصدی را در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران