شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103346 | |

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش دوبرابری تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای طرح رونق تولید خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی یزدانی با اشاره به آغاز مجدد نام‌نویسی واحدهای صنعتی و تولیدی در سامانه بهین‌یاب، از نام‌نویسی بیش از 4 هزار و 900 متقاضی دریافت تسهیلات طرح رونق تولید و نیز متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی واحدهای صنعتی خبر داد و گفت:

گروه صنعت|

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش دوبرابری تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای طرح رونق تولید خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی یزدانی با اشاره به آغاز مجدد نام‌نویسی واحدهای صنعتی و تولیدی در سامانه بهین‌یاب، از نام‌نویسی بیش از 4 هزار و 900 متقاضی دریافت تسهیلات طرح رونق تولید و نیز متقاضیان دریافت تسهیلات نوسازی واحدهای صنعتی خبر داد و گفت: با تدابیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، در سال جاری بیش از 30هزار میلیارد تومان تسهیلات برای فعال‌سازی10هزار واحد راکد و زیرظرفیت، نوسازی 10هزار واحد تولیدی، رونق 2 هزار واحد معدنی و فعال‌سازی 6 هزار طرح صنعتی بالای60 درصد پیشرفت اختصاص می‌یابد.

به گفته وی بیش از 10هزار میلیارد تومان نیز برای تامین نقدینگی حدود 100هزار واحد صنفی در نظر گرفته شده است. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده با هدف اخذ مالیات از خریدار محصولات و کاهش سود تسهیلات بانکی برای فعالان صنعتی را مهم‌ترین تدابیری نام برد که امسال در دستور کار دولت قرار دارد. وی با اشاره به مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه انجام فقط یک مرتبه حسابرسی تامین اجتماعی برای دوره‌یی یک‌ساله گفت: حسابرسی مرتبط با سال‌های قبل، خلاف مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی است.

یزدانی همچنین از وجود 47 طرح صنعتی در مرحله ساخت و ساز در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، 12هزار طرح دارای پیشرفت بیش از 51 درصد است که با بهره‌برداری از آنها 480هزارشغل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به صدور پروانه بهره‌برداری برای بیش از 84 هزار طرح صنعتی در کشور با رد برخی آمارهای غیرکارشناسی و غیرمعتبر از تعداد واحدهای صنعتی و راکد گفت: کمتر از 15درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی تعطیل است که این تعطیلی‌ها مربوط به دولت‌های قبل نیز هست و مختص دولت یازدهم نیست.

یزدانی همچنین به ایجاد تحرک برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال به عنوان برنامه‌های راهبردی این سازمان و شرکت‌های استانی اشاره کرد و افزود: در این زمینه باید با انسجام فعالیت‌ها و پویایی در امور با تعامل با سایر قوا و استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان‌های مختلف اقدام کرد.

یزدانی شناسایی و فعال کردن ظرفیت اشتغال روستاها در حوزه صنایع کوچک را از دیگر ماموریت‌های این سازمان در سال جاری دانست و افزود: باید برای اشتغال در روستاها متناسب با ظرفیت و توانمندی‌های آن منطقه طرح‌هایی نظیر ایجاد و تقویت نواحی روستایی و ایجاد کارگاه‌ها و مجتمع‌های صنفی عملیاتی شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 96درصد از صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می‌دهد، به نقش این صنایع در تولید و ایجاد اشتغال در کشور و نیز رسالت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در زمینه تقویت و حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد.

وی افزود: در دولت دوازدهم اختیارات سازمان درحوزه‌های حمایتی و حاکمیتی صنایع کوچک ارتقا و افزایش خواهد یافت.

این مقام مسوول از افزایش 20درصدی در قراردادهای منعقد شده با سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: با تداوم برنامه‌های دولت، امسال در مسیر توسعه و ایجاد نشاط و شادابی حرکت خواهیم کرد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام برنامه‌های حمایتی از صنایع کوچک را از راهبردهای اصلی سازمان دانست و گفت: ارائه آموزش‌های رایگان، تقویت خوشه‌های کسب و کار و کنسرسیوم‌های صادراتی و نیز اجرای طرح‌های ارتقای توان صادراتی واحد‌ها از برنامه‌های مهم در این بخش است. وی همچنین حمایت از راه‌اندازی و ایجاد مراکز فروش محصولات صنایع کوچک در کشورهای هدف صادراتی را از دیگر برنامه‌های اجرایی امسال عنوان کرد. به گفته یزدانی، در این زمینه مرکز نمایشگاهی در پکن چین در اوایل مرداد امسال افتتاح خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران