شماره امروز: ۵۴۷

واکنش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اظهارات دادستان کل کشور:

| کدخبر: 102522 | |

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پی اظهارات دادستان کل کشور در همایش روسای پلیس آگاهی کشور جوابیه‌یی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متن جوابیه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح ذیل است:

تعادل    

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پی اظهارات دادستان کل کشور در همایش روسای پلیس آگاهی کشور جوابیه‌یی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، متن جوابیه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به شرح ذیل است:

«پیرو اظهارات جنابعالی در جمع روسای پلیس آگاهی کشور در تاریخ96/4/14 منتشره از بخش‌های مختلف خبر صدا و سیما همان‌گونه که به درستی بیان داشته‌اید، اگر فرد بی‌گناه در اثر تحقیقات و بازجویی ما به دست مجازات سپرده شود، خطرناک است و برای ما کشنده است. اگر به سنگینی بار خود توجه نکنیم ممکن است این بیماری ما را گرفتار کند.

متاسفانه قائل کلام مذکور بدون توجه به مدلول کلام و بی‌اطلاع به دور از انصاف و غیرقابل انتظار به قضاوت درباره عملکرد نهاد حاکمیتی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخته و این نهاد متشکل از 3 قوه مجریه، مقننه و قضاییه را متهم به ناکارآمدی نموده که نتیجه‌یی جز القای ناکارآمدی نظام ندارد. اگر قائل به درستی نکات پیش‌گفته خود باشید، درمی‌یابید که قضاوت نادرست درباره عملکرد یک فرد گرچه خطرناک است اما خطرناک‌تر، قضاوت نادرست درباره نظام و یک نهاد حاکمیتی است که قطعا از جانب آن جناب خطایی بزرگ است!»

در ادامه نیز آورده شده که «اگر کاهش 50درصدی حجم قاچاق ظرف3 سال کارآمدی نیست، پس چیست؟! آیا افزایش کشفیات نشانه ناکارآمدی است؟! آیا توفیقات متعدد دستگاه‌های عضو ستاد که در گزارشات ارسالی به قوه قضاییه آمده و ظاهرا جنابعالی فرصت مطالعه آن را نداشته‌اید، ناکارآمدی‌ است؟! اتهام ناکارآمدی به ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بی‌اطلاعی دادستان محترم از فعالیت‌ها و اقدامات سال‌های اخیر مصداق بارز«ولاتقف ما لیس لک به علم» است که بر واعظان، عمل به آن واجب‌تر! آمار اعلام شده توسط آن جناب مخدوش و نشان از بی‌توجهی آن مقام به گزارش‌های متعدد این ستاد به قوه قضاییه است.

در انتهای این پیام نیز آمده است:«کاش دادستان محترم قبل از اظهارنظر و ایراد سخن درباره موضوعی که اطلاع ندارند حداقل از نمایندگی قوه قضاییه در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از وضعیت مبارزه با قاچاق استفسار می‌کردند تا در قضاوت به اشتباه نیفتند که اشتباه دادستان بسی خطرناک است.»

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران