چه گروه‌هایی باید دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند؟

طغیان مجدد کرونا در چین و همزمانی آن با تعطیلات سال نوی میلادی و افزایش سفرهای خارجی، نگرانی‌هایی را درباره شیوع مجدد این ویروس و بیماری مرگبار در کشور ایجاد کرده است.

چه گروه‌هایی باید دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کنند؟
۱۴۰۱/۱۰/۰۷ ۰۳:۲۰:۴۵
| | |

طغیان مجدد کرونا در چین و همزمانی آن با تعطیلات سال نوی میلادی و افزایش سفرهای خارجی، نگرانی‌هایی را درباره شیوع مجدد این ویروس و بیماری مرگبار در کشور ایجاد کرده است، بیماری که براساس آخرین آمارهای وزارت بهداشت تاکنون در کشور بیش از ۷.۵ میلیون نفر را مبتلا کرده و ۱۴۴ هزار و ۶۷۵ قربانی نیز برجای گذاشته است.

دکتر مختاری آزاد پزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با بیان اینکه خوشبختانه فعلا این ویروس به صورت اپیدمی در نیامده است، افزود: درصدی از موارد ابتلا به ویروس همزمان با فصل سرما، شامل کووید است.

او بر اساس آخرین دستورالعمل وزارت بهداشت به تمام کسانی که شش ماه گذشته آخرین دز واکسن را دریافت کردند یا افرادی که در گروه حساس جای دارند و دارای بیماری زمینه‌ای هستند، توصیه کرد که یک دز دیگر واکسن هم دریافت کنند.

این پزشک با انتقاد از خطر سهل‌انگاری نسبت به استفاده از ماسک مخصوصا از سوی مبتلایان بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی هموطنان تاکید کرد.

بر اساس ابلاغ معاون بهداشت وزارت بهداشت و مطابق مصوبه کمیته ملی واکسن افراد بالای ۱۸ سال دارای بیماری زمینه‌ای که حداقل شش ماه از تاریخ آخرین نوبت واکسن آنها گذشته است، نوبت یادآور واکسن کووید ۱۹ را دریافت کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران