ارائه تسهیلات درمانی به کودکان بیمار یا معلول

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور درخصوص ارایه تسهیلات درمانی به خانواده‌های پذیرای کودک بیمار می‌گوید: در برخی موارد که خانواده نیازمند حمایت بیشتری در امر فرزندپذیری بوده، کمک هزینه‌ای جهت حمایت از این خانواده‌ها برقرار می‌شود.

ارائه تسهیلات درمانی به کودکان بیمار یا معلول
۱۴۰۱/۱۰/۰۷ ۰۵:۳۰:۴۵
| | |

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور درخصوص ارایه تسهیلات درمانی به خانواده‌های پذیرای کودک بیمار می‌گوید: در انتخاب خانواده برای فرزندپذیری کودکان دارای معلولیت یا نیازمند درمان، توان مالی مورد نیاز برای حمایت از کودک در هر شرایطی برای بهزیستی حائز اهمیت است، با این حال در برخی موارد که خانواده نیازمند حمایت بیشتری در امر فرزندپذیری بوده، کمک هزینه‌ای جهت حمایت از این خانواده‌ها برقرار می‌شود.

بررسی آمارهای سال گذشته بهزیستی نیز گواه همین موضوع بوده است به‌طوری که گفته شد سال گذشته حدود ۲۰۰ خانواده و امسال بالغ بر ۱۰۰ خانواده اقدام به پذیرش این کودکان که بعضاً دارای اختلال اتیسم، HIV، هپاتیت و فلج مغزی بودند، کردند.

این درحالی است که مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور بر این اعتقاد است که در برخی از این فرزندخواندگی‌ها دیده می‌شود کودک پس از ورود به خانواده، مراحل درمان را سریع‌تر طی و شرایط بهتری پیدا می‌کند و در همین راستا هم اعلام شد خانواده‌های متقاضی این کودکان خارج از نوبت در اولویت قرار می‌گیرند.

سعید بابایی، مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با این تفاسیر درخصوص ارایه تسهیلاتی برای درمان این کودکان یا پرداخت کمک هزینه درمانی به خانواده‌های پذیرای کودک بیمار توضیح می‌دهد و به ایسنا می‌گوید: اصولا خانواده‌هایی که در سال‌های گذشته اقدام به پذیرش کودکان نیازمند درمان جهت فرزندخواندگی کرده‌اند، هیچ مطالبه و درخواستی جهت حمایت مالی از سازمان بهزیستی نداشته‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران