شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نایب‌رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تداوم عدم پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها از احتمال قطع همکاری داروخانه‌ها با این سازمان بیمه‌گر خبر داد.

نایب‌رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تداوم عدم پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی به داروخانه‌ها از احتمال قطع همکاری داروخانه‌ها با این سازمان بیمه‌گر خبر داد. علی فاطمی با اشاره به ابراز نگرانی‌ها در مورد سرنوشت طرح دارویار اظهار کرد: هدف اصلی طرح دارویار به حداقل رساندن کمبودهای دارویی و به حداکثر رساندن دسترسی مردم به دارو و ارزان بودن قیمت آن برای بیماران بود. او افزود: الان هدف ارزان بودن دارو محقق شده است، اما هزینه این ارزانی را داروخانه‌های خصوصی پرداخت می‌کنند و به جای دولت خود در حال پرداخت یارانه دارو هستند. 

در حال حاضر بیمه تأمین اجتماعی هنوز یارانه مرداد و شهریور را پرداخت نکرده‌اند. فاطمی با بیان اینکه یارانه دارو هنوز نسیه است، گفت: اگر بیمه تأمین اجتماعی به همین وضع ادامه دهد، دیگر داروخانه‌ها نمی‌توانند ادامه داده و احتمال قطع همکاری آنها خواهد بود، چون الان قیمت واقعی دارو افزایش پیدا کرده است. نایب‌رییس انجمن داروسازان با بیان اینکه بخش دیگری از اهداف طرح دارویار افزایش دسترسی به داروی باکیفیت برای مردم بود، گفت: این هدف نه تنها محقق نشد که حتی برعکس شد و به جای اینکه کمبودهای دارویی کمتر شود، این کمبودها افزایش پیدا کرد که علت آن هم نارضایتی شرکت‌های تولید‌کننده از قیمت‌گذاری دارو بود و این شرکت‌ها تولید خود را کم کردند. او در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت می‌توانست پیش‌بینی‌های لازم را برای این موضوع به وجود آورد، گفت: کمبود داروی آنتی بیوتیک و سایر داروها قابل پیش‌بینی بود، مجموعه این وزارتخانه باید می‌دانست که به محض کاهش تولید دارو از سوی کارخانه‌ها در مرداد و شهریور نتیجه آن در مهر و آبان قابل مشاهده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران