شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۱۷۸ نفر رسید.

فوت ۲۴ بیمار کرونایی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری، به ۱۴۴ هزار و ۱۷۸ نفر رسید. بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۱۹۹ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۸۲۱ نفر رسید. تاکنون ۷ میلیون ۳۱۵ هزار و ۵۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۵۴۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۵۳ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۹۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. تاکنون ۶۵ میلیون و ۴۶ هزار و ۲۹۵ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۰۲ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۴۹ هزار و ۱۱۶ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۶۱۳ دُز رسید.

آغاز فعالیت گشت‌های ویژه پلیس در پایتخت

رییس پلیس پایتخت از آغاز کار گشت‌های ویژه پلیس برای مبارزه با جرایم خشن، زورگیران، مجرمان گستاخ و ... خبر داد. سردار حسین رحیمی در مراسم آغاز به کار گشت‌های ویژه پلیس پایتخت برای مقابله با جرایم که صبح دیروز با حضور جانشین فراجا در ستاد مرکزی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار شد، گفت: در راستای صدور دستور فرماندهی انتظامی کل کشور پس از یک ماه برنامه‌ریزی آماده اجرای گشت‌های ویژه در تهران هستیم و این گشت‌ها از امروز فعالیت خود را آغاز کرده است. او با بیان اینکه هدف اصلی این گشت‌ها برخورد با مجرمین جرایم خشن، سارقان به عنف، زورگیر، خفت‌گیر و همچنین مجرمان وقیح و گستاخ است. گفت: این افراد باید چهره قاطع پلیس را هم مشاهده کنند و به نظر می‌رسد که تاکنون این چهره را مشاهده نکرده‌اند. رییس پلیس پایتخت ادامه داد: این گشت‌ها پس از یک ماه تمرین و سازماندهی آماده‌اند تا برای برخورد با این مجرمان وارد عمل شوند. پلیس هفت طرح ویژه را در تهران اجرا می‌کنند. بخش اول ۲۱۰ واحد گشت‌های پلیس است که در ۲۱۰ محور بزرگراهی تهران فعالیت خواهد کرد. همچنین فعالیت این گشت‌ها در محورهای فرعی مکمل اقدامات پلیس خواهد بود. همچنین در محله‌های آلوده مانند، شوش، مولوی و هرندی و... نیز۳۰۰ نفر از همکاران پلیس در ایستگاه‌های ده‌گانه پلیس فعالیت خواهند کرد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران