شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دانش‌آموزان ایرانی در شصت و سومین دوره برگزاری المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۲۲، از میان ۱۰۴ کشور شرکت‌کننده مقام هشتم را کسب کردند.

دانش‌آموزان ایرانی در شصت و سومین دوره برگزاری المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۲۲، از میان ۱۰۴ کشور شرکت‌کننده مقام هشتم را کسب کردند. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران در شصت و سومین

 المپیاد جهانی ۲۰۲۲ که در اسلو پایتخت نروژ برگزار شد، از میان ۱۰۴ کشور شرکت‌کننده جایگاه هشتم دنیا را به خود اختصاص داد. بر اساس این گزارش در این دوره از رقابت‌ها، تیم ۶ نفره کشورمان با کسب سه مدال طلا و سه مدال نقره توانست جزو ۸ کشور برتر این دوره از رقابت‌های جهانی قرار گیرد. دانش‌آموزان مهران طلایی خواجه روشنایی، سینا عزیزالدین و پوریا محمودخان شیرازی موفق به کسب مدال طلا و امیرمحمد بندری ماسوله، دانیال پرنیان و سیدمبین رضوی مدال نقره کسب کردند. شایان ذکر است، در این مسابقات از بین ۱۰۴ کشور شرکت‌کننده تیم‌های چین، کره جنوبی، امریکا به ترتیب اول تا سوم و تیم جمهوری اسلامی ایران با تیم ژاپن به صورت مشترک رتبه هشتم این رویداد علمی را کسب کردند. گفتنی است، المپیاد جهانی ریاضی ۲۰۲۲ (IMO2022) بعد از دو سال وقفه به دلیل شیوع کووید۱۹، به‌طور حضوری برگزار شد و تیم جمهوری اسلامی ایران سال گذشته در مسابقات IMO2021 در مسکوی روسیه از میان ۱۰۷ کشور شرکت‌کننده در جایگاه بیست و نهم قرار گرفت. کشورمان طی ۳۷ سال حضور در این رقابت‌ها تاکنون ۴۹ مدال طلا، ۱۰۶مدال نقره، ۴۸ مدال برنز و ۴ دیپلم افتخار کسب کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران