شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران گفت: جو ناآرام داخلی باعث شده است که برزیل و روسیه قیمت نهاده‌ها را روزانه افزایش دهند.

افزایش روزانه قیمت نهاده‌های دامی

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران گفت: جو ناآرام داخلی باعث شده است که برزیل و روسیه قیمت نهاده‌ها را روزانه افزایش دهند. مجتبی عالی در گفت‌وگو با ایلنا، با بیان اینکه شرکت آریو تجارت سهیل اقدام به بارگیری و ترخیص محموله‌ها از بنادر کرده است، گفت: آریو تجارت حدود 500 هزار تن بار خریداری کرده که از این میزان 160 هزار تن را تحویل و مابقی آن در بنادر است. متاسفانه عدم همکاری باعث شده روند ترخیص محموله‌ها از بنادر با کندی صورت بگیرد.وی در پاسخ به این پرسش که آیا آماری از تعداد دامدارانی که از این شرکت خریداری کرد‌ه‌اند ارایه شده است؟ گفت: درگیری‌های ایجاد شده پیرامون عملکرد شرکت آریو تجارت باعث شده است که آمار متقن و مشخصی درباره تعداد دامدارانی که از این شرکت خرید کرد‌ه‌اند ارایه نشود.مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران با اشاره به عدم ورود مسوولان دولتی در بحث آریو تجارت، تصریح کرد: ترسی حول این شرکت و عملکرد آن ایجاد شده است که مسوولان از ورود به این موضوع امتناع می‌کنند. متاسفانه فرهنگ زمین انداختن یکدیگر در بین ایرانیان شکل گرفته است این در حالی است که اگر یک نهاد و سازمان آسیب ببیند در نهایت کشور متضرر می‌شود.عالی با انتقاد از عملکرد قوه قضاییه در برخورد با بحث آریو تجارت، تصریح کرد: 12 خرداد به ما اعلام کردند که روند بارگیری محموله‌های از سوی آریو تجارت ضعیف است از این‌رو به من به عنوان مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران، ماموریت داده شد چرایی عدم بارگیری محموله‌های این شرکت را بررسی کنیم.مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران ادامه داد: اتحادیه، مدیریت بازارگاه را ندارد اما به بنادر رفتیم و 30 هزار تن بار موجود این شرکت را با همکاری سازمان‌های مربوطه 3 روزه ترخیص کردیم. روزانه 700 تا 800 تن بار این شرکت ترخیص می‌شود.

دام کشور  به سختی تامین می‌شود

منصور پوریان، رییس شورای تامین دام کشور اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل هزینه بالای تولید، پرواربندی یعنی تجمیع دام‌های ضعیف و بالا بردن ضریب گوشت آنها به‌صرفه نیست. وی در مورد آخرین وضعیت تولید دام کشور گفت: در حال حاضر حوزه دام کشور به دلیل خشکسالی فراگیر و کم‌آبی وارد مرحله سخت و دشواری شده است، به‌طوری که جمعیت کثیری از دام‌ها خصوصا در استان‌های جنوبی به دلیل نبود مرتع سبز، نحیف و به اصطلاح بازار «نیم گوشت» شده‌اند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران