شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: برای سال تحصیلی آینده ۱۵۰ مدرسه خیرساز تحت عنوان امام رضا(ع) ساخته می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: برای سال تحصیلی آینده ۱۵۰ مدرسه خیرساز تحت عنوان امام رضا(ع) ساخته می‌شود. علیرضا کریمیان اظهار کرد: لازم است امور خیری در جامعه نهادینه شود، کار خیر و عمل شریف وقف از دیرباز در کشور ما بوده و برآمده از آموزه‌های دینی ماست. 

حتی در کشورهای بیگانه هم از این فرهنگ دیرینه وقف ما استفاده کرده‌اند و موسسات بسیار ثروتمندی ایجاد شده که که افراد مشهور بسیاری ثروث خود را وقف تعلیم و تربیت افراد می‌کنند. او ادامه داد: افرادی که از کمک خیرین بهره‌مند شده‌اند هم در آینده خیر می‌شوند، بنابراین برای نهادینه کردن این فرهنگ باید خیرین را تکریم کنیم. 

کریمیان خاطرنشان کرد: وابستگی به مال را همه درک کرده‌ایم، در این میان خیرین بزرگی وجود دارند که مدرسه می‌سازند و میلیاردها تومان هزینه را صرف فضای مدرسه می‌کنند، بنابراین فرهنگ خیررسانی اهمیت بسیاری دارد. مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین درباره کمبود زمین برای ساخت مدرسه اظهار کرد: شهرداری در دوره‌های گذشته در مناطق پرجمعیت زمین و مدرسه به آموزش و پرورش نداده است، به همین دلیل در مناطق مختلف مشکلات خاصی در این زمینه ایجاد شده است، بنابراین باید تلاش کنیم که شهرداری وارد کار شود، البته درحال تعامل با شهرداری هستیم چراکه خیر وجود دارد اما کمبود زمین وجود دارد. کریمیان با اشاره به احداث 150 مدرسه خیر ساز تحت عنوان امام رضا(ع) در سال تحصیلی آینده افزود: تهران را باید یکپارچه و به‌ عنوان یک پیکره ببینیم تا مشکلات کمبود مدرسه رفع شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران