شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس جامعه پزشکان داخلی ایران گفت: در پی شیوع یک ویروس جدید با علایم گوارشی، مراجعه مردم به مراکز درمانی افزایش یافته ولی این ویروس کرونا نیست.

رییس جامعه پزشکان داخلی ایران گفت: در پی شیوع یک ویروس جدید با علایم گوارشی، مراجعه مردم به مراکز درمانی افزایش یافته ولی این ویروس کرونا نیست. ایرج خسرونیا افزود: یک ویروس جدید با علایم گوارشی شامل اسهال، بی‌حالی،  دل درد و تب در کشور شیوع یافته است و فرد مبتلا ۲۴ ساعت این علایم را تجربه می‌کند و خود به خود درمان می‌شود.

 او اظهار داشت: البته افرادی که بیماری‌های خاص و زمینه‌ای ندارند، هنگامی که دچار این ویروس شدند می‌توانند آنتی بیوتیک مصرف کنند و اگر اسهال شدید است، چند روز غذاهای خانگی سالم مصرف کنند و جای نگرانی نیست زیرا این ویروس ۲۴ ساعت بعد از بدن خارج می‌شود. این متخصص داخلی تصریح کرد: بیماران دیابتی، قلبی و عروقی و ریوی اگر به این ویروس مبتلا شدند باید سریع به پزشک مراجعه کرده و دارو را با نظارت پزشک مصرف کنند. به گفته خسرونیا، بسیاری از مبتلایان، این ویروس را با کرونا اشتباه می‌گیرند، در حالی که علایم کرونا بسیار متفاوت بوده و فرد مبتلا باید پنج تا ۱۰ روز در قرنطینه باشد و تمام اصول بهداشت از جمله استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران