شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزی را آغاز کردیم، گفت:

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزی را آغاز کردیم، گفت: میانگین سرانه مصرف شیر در دانش‌آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روز یک لیوان است. صادق ستاری فرد با بیان اینکه پس از سال‌ها وقفه، طرح تغذیه رایگان دانش‌آموزی را آغاز کردیم گفت: در حال حاضر میانگین سرانه مصرف شیر در دانش‌آموزان هر سه روز یک لیوان است، اما در دنیا هر روزیک لیوان است. 

طرح تغذیه رایگان از البزر و سیستان و بلوچستان شروع شده و ۷۵ هزار دانش‌آموز تاکنون تحت پوشش پایلوت طرح تغذیه رایگان در مناطق محروم قرار گرفته‌اند و در این مسیر دست یاری به سوی دیگر دستگاه‌ها بلند می‌کنیم. معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: برای تحرک، نشاط و شادابی در مدرسه برنامه‌های جدی داریم. ناهنجاری قامتی از چالش‌های جدی ماست که بهبود آن را در قالب برنامه مشترکی با ستاد اجرایی فرمان امام دنبال می‌کنیم. مکمل یاری آهن، ویتامین دی و بهداشت دندان را در دستورکار داریم و امید است بتوانیم آن را بسط دهیم. او افزود: ایجاد ۱۳۲۳ اتاق بهداشت و تجهیز ۵۰۰۰ مدرسه به اقلام بهداشتی انجام شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران