شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر بهداشت با بیان اینکه موج اُمیکرون در ۴ ماه گذشته در امریکا تاکنون حدود ۲۰۰ هزار و در آلمان با جمعیت مشابه ایران، حدود ۲۵ هزار قربانی گرفته، گفت:

وزیر بهداشت با بیان اینکه موج اُمیکرون در ۴ ماه گذشته در امریکا تاکنون حدود ۲۰۰ هزار و در آلمان با جمعیت مشابه ایران، حدود ۲۵ هزار قربانی گرفته، گفت: در ایران حدود ۷ هزار نفر در موج اُمیکرون جان خود را از دست داده‌اند و علت کاهش مرگ‌ومیرها، واکسیناسیون موثری بود که با کمک مردم به خوبی در کشور انجام شد. دکتر بهرام عین‌اللهی در افزود: سال گذشته، پرحادثه‌ترین سال برای وزارت بهداشت بود. در دوران دفاع مقدس حدود ۲۴۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شد اما در کرونا تاکنون حدود ۱۴۰ هزار بیمار، جان خود را از دست داده‌اند و آثار و صدمات کرونا برای وزارت بهداشت در حوزه منابع و دارو به همراه داشت. در شروع به کار ما، روزانه بیش از ۷۰۰ نفر قربانی و بیش از ۵۰ هزار نفر به کرونا مبتلا می‌شدند اما با تلاش و مشارکت گسترده مردمی در واکسیناسیون، شاهد کاهش چشمگیر مرگ و میر و دو رقمی شدن آن در اکثر روزها در ماه‌های اخیر بوده‌ایم. 

او یادآور شد: موج اُمیکرون در ۴ ماه گذشته در امریکا تاکنون حدود ۲۰۰ هزار و در آلمان با جمعیت مشابه ایران، حدود ۲۵ هزار قربانی گرفته اما در ایران حدود ۷ هزار نفر در موج اُمیکرون جان خود را از دست داده‌اند که به خانواده‌های این عزیزان تسلیت می‌گوییم و عمده دلیل آن، واکسیناسیون موثری بود که با کمک مردم به خوبی در کشور انجام شد . 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران