شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر علمی ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به چهار کانسر شایع در جهان شامل کولون، پروستات، پستان و ریه ازتغییر شکل شیوع سرطان در ایران خبر داد. دکتر امیرمحند عارف پور گفت:

دبیر علمی ششمین کنگره بین‌المللی کلینیکال انکولوژی با اشاره به چهار کانسر شایع در جهان شامل کولون، پروستات، پستان و ریه ازتغییر شکل شیوع سرطان در ایران خبر داد. دکتر امیرمحند عارف پور  گفت: سرطان‌های پروستات و پستان از شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران هستند. او با اشاره به سرطان‌های شایع در جهان که شامل کولون، پروستات، پستان و ریه می‌باشند، افزود: تا 10 سال اخیر کانسرهای گوارشی جزو شایعترین سرطان‌ها بودند که امروزه شاهد تغییر شیوع سرطان در ایران هستیم و کانسر پروستات در مردان و کانسر پستان در زنان بسیار شایع است. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران همچنین سرطان‌های خونی، تومورهای مغزی نخاعی و اعصاب محیطی را از شایع‌ترین سرطان‌های کودکان نام برد و اظهار داشت: درمان اصلی سرطان‌های مغزی نخاعی و عصب محیطی (نوع مدوبلاستوم) توسط رادیوتراپی صورت می‌پذیرد و درمان‌هایی از نوع شیمی درمانی در کنار درمان رادیوتراپی قرار می‌گیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران