شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود دو سامانه بارشی به کشور و پیش‌بینی بارش برف و باران در اکثر استان‌های کشور تا روز یکشنبه خبر داد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود دو سامانه بارشی به کشور و پیش‌بینی بارش برف و باران در اکثر استان‌های کشور تا روز یکشنبه خبر داد. صادق ضیاییان با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی از وضعیت هوا طی پنج روز آینده که بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی انجام شده، گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طی امروز گستره فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی و جنوبی کشور است که باعث بارش باران در جزایر واقع در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد می‌شود. او با بیان اینکه در برخی مناطق غرب، جنوب غرب و مرکز کشور نیز بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است، گفت: اما در روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق کشور کاهش پیدا می‌کند و این سامانه تنها در نوار جنوبی کشور فعال خواهد بود. به همین دلیل نیز در جزایر واقع در خلیج ‌فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، نیمه جنوبی استان‌های بوشهر و فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است. رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعدازظهر فردا در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است که در روز یکشنبه گستره فعالیت این سامانه کل کشور به جز نوار شمالی را 

فرا خواهد گرفت. ضیاییان با بیان اینکه در روز یکشنبه در استان‌های جنوبی، سواحل خلیج‌فارس رگبار و رعدوبرق و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است، گفت: در این روز بارش‌ها در استان‌های فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، ‌کهگیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان جنوب کرمان و جزایر خلیج‌فارس شدت بیشتری خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران