شماره امروز: ۵۴۷

| | |

پلیس راهور با اشاره به بارش شدید باران و برف در اکثر جاده‌های کشور و افزایش خطر لغزندگی و یخ‌زدگی، نسبت به تردد در این محورها هشدار داد.

پلیس راهور با اشاره به بارش شدید باران و برف در اکثر جاده‌های کشور و افزایش خطر لغزندگی و یخ‌زدگی، نسبت به تردد در این محورها هشدار داد.بر اساس اعلام پلیس راهور، برابر اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی از چهارشنبه تا پایان روز یکشنبه ۱۲ دی ماه بارش شدید باران، برف جاده‌های اکثر استان‌های کشور به جز استان‌های شمالی و شمال غربی را در بر می‌گیرد و بر این اساس شرایط بسیار متفاوتی را در این چند روز در جاده‌های کشور ایجاد می‌کند. بارندگی‌ها بصورت برف و باران باعث افزایش خطر لغزندگی و یخزدگی در جاده‌ها می‌شود خطر انحراف از جاده و واژگونی در این وضعیت نیز بیشتر خواهد شد. در این زمان برای رانندگی در چنین جاده‌ای باید از سرعت معمول و همیشگی کاسته شود. بر اساس اعلام پلیس راهور، متاسفانه در ایام بارندگی‌های هفته گذشته شاهد وقوع تصادفات ناگواری در بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر بودیم که علت اصلی این حوادث بی‌توجهی رانندگان به لزوم کاهش سرعت در شرایط بارندگی و اتخاذ سرعت مطمئنه بود. اصرار رانندگان به رسیدن به مقصد در یک ساعت و زمان مشخص قبلی بدون در نظر گرفتن شرایط نامناسب آب و هوایی و عدم پیش بینی 

افزایش لغزندگی سطح راه‌ها در این شرایط از علل زمینه ساز این تصادفات بوده است. در این شرایط لازم است رانندگان مدت زمان بیشتری برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها رعایت احتیاط بیشتر و نیز رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند و با سرعت مطمئنه که پایین‌تر از سرعت درج شده بر روی تابلوهای مسیر است رانندگی نمایند. همراه داشتن زنجیر چرخ برای سفرهای جاده‌ای در این فصل از الزامات سفر است و راننده باید در شرایط برفی آمادگی بستن زنجیر چرخ را داشته باشد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران