شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در کودکان به‌طور کلی با افزایش بیماری‌های تنفسی و ویروسی در این فصل از سال مواجه هستیم و بخشی از آنها موسوم به آنفلوآنزا و بخشی دیگر از آن نیز منتسب به اومیکرون است.

در کودکان به‌طور کلی با افزایش بیماری‌های تنفسی و ویروسی در این فصل از سال مواجه هستیم و بخشی از آنها موسوم به آنفلوآنزا و بخشی دیگر از آن نیز منتسب به اومیکرون است. معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران با بیان این مطلب گفت: تعداد بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های تهران بسیار کاهش یافته و از کمترین حد نسبت به کل طول سال برخوردار است. ما در پایین‌ترین نقطه شیوع بیماری هستیم. اومیکرون درحال حاضر در تهران آمده است و همزمان با آنفلوآنزای فصلی نیز مواجهیم. نادر توکلی افزود: تعداد مراجعات بیمارستان‌ها در حوزه سرپایی۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ نفر در روز است که لزوما همه آنها کرونا نیست و خیلی از این موارد آنفلوآنزاست اما به دلیل اینکه اومیکرون به مرور در بین بیماران کرونایی سویه غالب می‌شود، تقریبا در مورد بسیاری از مواردی که موسوم به آنفلوآنزا هستند، ابتلا به اومیکرون مطرح است. طبیعتا دادن تست 

پی سی آر کمک‌کننده است که این موارد کرونا هستند یا خیر. او در ادامه گفت: در سطح کشور نیز تمهیداتی اندیشیده شده است و همزمان با شیوع اومیکرون در کشورهای اروپایی ورود تبعه این کشورها به ایران ممنوع شده است، اما گسترش اومیکرون وابسته به مسائل متعددی است و سرعت شیوع آن بستگی به این دارد که تا چه اندازه پروتکل‌ها رعایت شود. او در ارتباط با خبری مبنی بر شیوع یک بیماری ویروسی در کودکان در مشهد با علایم مانند آنفلوآنزا مانند مشکلات گوارشی که حدس زده می‌شود به اومیکرون منتسب باشد، گفت: به‌طور کلی بخشی از بیماران کرونایی در سنین زیر ده سال چنین علایمی مانند مشکلات گوارشی دارند؛ بسیاری از این موارد بستری می‌شوند و اسهال و استفراغ مقاوم به درمان دارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران