شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا به منظور بازگشایی مدارس به وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ شیوه نامه‌های بهداشتی پیشگیری از کرونا به منظور بازگشایی مدارس به وزارت آموزش و پرورش خبر داد. محسن فرهادی افزود: برای بازگشایی مدارس در دوران همه‌گیری کرونا با وزارت آموزش و پرورش جلسات مختلفی داشتیم و هماهنگی‌های لازم انجام شده است. او اظهار داشت: بازگشایی مدارس به‌صورت تدریجی بوده و اکنون مدارس عشایری و روستایی به دلیل جمعیت کم دانش‌آموزان و اینکه دارای زیر ساخت‌های الکترونیکی ضعیف است باز بوده و دانش‌آموزان حضوری به تحصیل می‌پردازند و مشکل عمده ما در مناطق شهری و کلان‌شهرها به دلیل جمعیت زیاد دانش‌آموزان است. فرهادی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل 

شیوه نامه‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس، به وزارت آموزش و پرورش اعلام شده که دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال واکسن دز اول و دوم را تزریق کردند و کارکنان و معلمان مدارس نیز باید علیه کرونا واکسینه شده باشند و اگر برخی از آنها اقدام به این کار نکنند، ضرورت دارد هر ۷۲ ساعت یک‌بار تست پی سی آر منفی انجام و آن را به مدرسه اعلام کنند. به گفته معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین بر اساس این دستورالعمل، با حضور دانش‌آموزان در مدارس، زدن ماسک برای همه الزامی است و باید تهویه مناسب در کلاس‌ها وجود داشته باشد. او توضیح داد: برخی از مدارس دارای تهویه مطبوع نیستند در این صورت باید به تهویه طبیعی روی آورند و درب و پنجره‌ها کمی باز باشد تا هوای تازه در کلاس جریان داشته و دانش‌آموزان و معلمان نیز لباس کافی به تن داشته باشند تا دچار سرماخوردگی نشوند. فرهادی ادامه داد: تامین فضای مناسب (چهار متر مربع) برای هر نفر باید رعایت شود و دانش‌آموزان کنار یکدیگر قرار نگیرند و با توجه به تعداد دانش‌آموزان، حضور آنها به صورت دسته جمعی ممنوع است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران