شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی از غرب به کشور برای بیشتر مناطق غربی و مرکزی کشور بارش باران را پیش‌بینی کرد

ورود سامانه بارشی از غرب به کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی از غرب به کشور برای بیشتر مناطق غربی و مرکزی کشور بارش باران را پیش‌بینی کرد و نسبت به آبگرفتگی معابر و کاهش دید در گذرگاه‌های کوهستانی استان‌های پربارش، هشدار داد. به گزارش ایرنا، فریبا گودرزی گفت: امروز با فعالیت این سامانه بارشی، بارش‌ها با شدت کمتر در استان‌های گلستان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه دارد. شدت بارش‌ها در آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، ایلام، خورستان، اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد است. به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، بارش‌ها کماکان تا اواسط هفته آتی در کشور ادامه دارد.

فاز اول تغییر ساعات طرح ترافیک تهران از دوشنبه

مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تغییر ساعات اجرای طرح ترافیک از روز دوشنبه ۱۰ آبان خبر داد. به گزارش ایسنا، شفیعی در این باره اظهار کرد: با توجه به افزایش حجم ترافیک معابر در یک ماه و نیم گذشته، بررسی‌هایی که در معاونت حمل و نقل ترافیک انجام شده بود، نشان داد که یکی از عواملی که باعث ازدحام ترافیک در معابر و نارضایتی مردم شده است، بی‌اثر شدن محدودیت‌های طرح ترافیک است.  وی ادامه داد: بر همین اساس تصمیم شورای ترافیک شهر تهران بر این شد که در دو گام ساعات محدودیت طرح ترافیک اصلاح شود. بر اساس این مصوبه، قرار شد در گام اول از ۱۰ آبان ماه، ساعت شروع طرح ترافیک از ۸:۳۰ به ساعت ۷:۳۰ صبح اصلاح شود و ساعت پایان طرح ترافیک که حالا ۱۶:۳۰ است به ساعت ۱۷:۳۰ منتقل شود. این شرایط تا روز اعلام بازگشایی مراکز آموزشی برقرار می‌ماند.  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، گام دوم تغییر ساعات طرح ترافیک را زمان بازگشایی مراکز آموزشی بیان و اظهار کرد که هر روزی که تصمیم دوستان بر بازگشایی مراکز آموزشی باشد، در همان روز شرایط ترافیکی مجدد اصلاح می‌شود به این صورت که شروع طرح ترافیک به ساعت ۶: ۳۰ و پایان آن به ساعت ۱۸ در نیمه دوم سال و به ساعت ۱۹ در نیمه اول سال جابه‌جا می‌شود. وی این را هم گفت که سایر شرایط و مصوبات اعلامی مربوط به طرح ترافیک تهران، همچنان به قوت خود باقی است.  شفیعی در خاتمه با اشاره به محدودیت تردد شبانه گفت: پیشنهاد شورای ترافیک شهر تهران بر لغو این طرح است چرا که باعث شده بخشی از سفرهایی که شب‌ها انجام می‌شد، به صبح منتقل شود و این نیز به ازدحام ترافیکی دامن می‌زند. این پیشنهاد کتبا به دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال می‌شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران