شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بانوان بیشتر از آقایان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و کمتر دچار سوانح ترافیکی می‌شوند، گفت:

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه بانوان بیشتر از آقایان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و کمتر دچار سوانح ترافیکی می‌شوند، گفت: بیشترین کسانی که در کشور در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند افراد ۱۸ تا ۳۵ سال و جامعه فعال کشور هستند. سردار سیدکمال هادیانفر افزود: سالانه حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار نفر در سوانح ترافیکی در کشور جان خود را از دست می‌دهند و زیان مالی ناشی از این حوادث، معادل هشت درصد از تولید ناخالص ملی است. او ادامه داد: تصادفات از جدی‌ترین معضلات کشور است و ۱۶ تا ۱۷ هزار جانباختگان حوادث ترافیکی برای کشور زیبنده نیست.

 هادیانفر افزود: طبق آمارهای به دست آمده، بانوان بیشتر از آقایان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و کمتر دچار سوانح ترافیکی می‌شوند. او ادامه داد: از سال ۸۴ در پلیس راهور به یک چالش جدی دست پیدا کردیم و آن این بود که اگر می‌خواهیم توسعه انضباط داشته باشیم باید از ظرفیت‌های اجتماعی بهره ببریم.هادیانفر به نقش مادران و همسران در توسعه آموزش و فرهنگ اشاره کرد و گفت: نقش این افراد در همه زمینه‌ها انکارناپذیر است آمارها نشان می‌دهد که در تصادفات، ۶۵ درصد آقایان و فقط ۳۵ درصد خانم‌ها مقصر هستند و خانم‌ها بیشتر احتیاط کرده و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند. او درخصوص نقش سایر سازمان‌های مسوول در حوزه ترافیک گفت: ۳۰ دستگاه در حوزه ترافیک مسوولیت دارند اما تکالیفی که قانون به عهده آنها گذاشته را کسی مطالبه نمی‌کند و جایی پرسیده نمی‌شود که چه کار موثری در وظیفه‌ای که در بحث ترافیک به آنها محول شده انجام داده‌اند و نیاز است که جامعه در این خصوص مطالبه‌گری کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران