شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ژاپن، شناسایی اولین موارد ابتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و این سویه اخیرا از سوی سازمان جهانی بهداشت جزو سویه‌های قابل توجه و تحت نظر طبقه‌بندی شده است. وزیر بهداشت ژاپن می‌گوید:

ژاپن، شناسایی اولین موارد ابتلا به سویه «مو» از ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و این سویه اخیرا از سوی سازمان جهانی بهداشت جزو سویه‌های قابل توجه و تحت نظر طبقه‌بندی شده است. وزیر بهداشت ژاپن می‌گوید: دو مسافری که تست کرونای شان در ایستگاه‌های قرنطینه دو فرودگاه مثبت شده بود به سویه «مو» مبتلا بوده‌اند. 

پیش از این نیز این سویه در امریکای جنوبی و اروپا شناسایی شده بود. سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه سویه مو را به فهرست سویه‌های قابل توجه خود اضافه کرد. بنابر گزارش روزنامه ژاپن تایمز، مقامات وزارت بهداشت ژاپن ترکیب ژنتیکی نمونه‌های جمع‌آوری شده قبلی را مطالعه کرده و دریافتند یک زن حدودا ۴۰ ساله که از امارات متحده در اواخر ماه ژوئن وارد فرودگاه ناریتا شد و نیز یک زن حدودا ۵۰ ساله که در اوایل ماه جولای از بریتانیا وارد فرودگاه هاندا شده بود، مبتلا به سویه «مو» بوده‌اند. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید این سویه جدید از ویروس کرونا که «مو» نامگذاری شده و آن را زیرنظر دارد، دارای جهش‌هایی است که می‌تواند این ویروس را در برابر واکسن‌های موجود مقاوم‌تر کند. به گفته مسوولان سازمان جهانی بهداشت، شیوع این سویه در کشورهای کلمبیا و اکوادور شتاب گرفته است. سویه «مو» نخستین‌بار در کلمبیا شناسایی شد اما حالا در ۳۹ کشور موارد ابتلا به آن مشاهده شده است. در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت بر این باور است که چهار سویه نگران‌کننده از ویروس کرونا از جمله انواع آلفا در ۱۹۳ کشور و دلتا در ۱۷۰ کشور جهان وجود دارد و پنج سویه جهش‌یافته دیگر از جمله «مو» باید تحت نظارت قرار بگیرند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران