شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در حالی که برخی از شهروندان بر این گمان بودند که با لغو طرح ترافیک در چند روز تعطیلی تهران، طرح تردد شبانه هم لغو شده است،

در حالی که برخی از شهروندان بر این گمان بودند که با لغو طرح ترافیک در چند روز تعطیلی تهران، طرح تردد شبانه هم لغو شده است، جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که طرح منع تردد شبانه در پایتخت تعطیل نشده و با قوت در حال اجراست.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور درباره اجرای طرح منع تردد شبانه در پایتخت گفت: همانطور که پیش از این اعلام شده، برابر تصمیم ستادملی مقابله با کرونا، تردد از ساعت 22 تا سه بامداد در معابر تمام شهرهای کشور با هر وضعیت کرونایی اعم از قرمز، نارنجی، زرد و آبی ممنوع بوده و خودروهای غیرمجاز 200 هزار تومان جریمه می‌شوند. او با بیان اینکه در شب‌های اخیر برخی از رانندگانی که جریمه شدند، تصورشان بر این بوده که اجرای این طرح متوقف شده است، گفت: نه تنها طرح منع تردد شبانه متوقف نشده است، بلکه اجرای آن تشدید هم شده و برخورد با تردد‌های شبانه در سطح شهر تهران با قوت در حال اجراست. جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه اجرای این طرح تا هر زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند، ادامه خواهد داشت، گفت: در تعطیلی شش روزه پایتخت تنها طرح ترافیک لغو شده و ربطی به طرح منع تردد شبانه ندارد. از این رو دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی، تردد غیرمجاز خودروها را ثبت می‌کنند. 

در این شرایط برخی از شهروندان برای اینکه بتوانند در ساعت‌های منع تردد در شهر رفت و آمد داشته باشند اقدام به مخدوش کردن پلاک اتومبیل خود می‌کنند، بسیاری از افراد یا شماره پلاک را دستکاری می‌کنند، که این اقدام به ضرر شهروندان دیگر است که شماره پلاکشان همانی است که فرد خاطی با دستکاری پلاک ماشین خود باعث جریمه شدن آنها می‌شود. از سوی دیگر برخی هم اقدام به پوشاندن پلاک ماشین خود می‌کنند که این مساله هم به نوعی تضییع حقوق دیگر شهروندان به شمار می‌رود و می‌تواند باعث هرج و مرج در اجرای قانون شود. هر چند که زمانی مردم برای راه پیدا کردن به منطقه طرح ترافیک و جریمه نشدن از موتور سوارها برای پوشاندن پلاک خود استفاده می‌کردند.  سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور درباره مخدوش کردن پلاک خودروهای سواری نیز گفت: رانندگان باید توجه داشته باشند که به جد از انجام چنین اقدامی پرهیز کنند. چرا که این کار علاوه بر اینکه تخلف است، جرم نیز محسوب شده و مجازات حبس را نیز درپی خواهد داشت. پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به‌طور محسوس و نامحسوس بر پلاک خودروها و تخلف مخدوش کردن پلاک نظارت دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران