شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در حالی که برخی کشورها جشن خداحافظی با کرونا را بر پا کرده‌اند، ما در اینجا با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و البته راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی مواجهیم.

در حالی که برخی کشورها جشن خداحافظی با کرونا را بر پا کرده‌اند، ما در اینجا با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و البته راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی مواجهیم.

 اتفاقی که اگر مسوولان برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای انجام واکسیناسیون و واردات آن به کشور داشتند شاید رخ نمی‌داد. به گفته معاون اجرایی بیمارستان فیروزآبادی شهر ری ورودی بیمارستان به طرز عجیبی افزایش پیدا کرده است، ما یک لاین را برای تزریق رمدسیور سرپایی ایجاد کردیم که اوایل با روزی ۲۵ الی ۵۰ نفر مراجعه داشتیم، اما روزهای اخیر صبح تا ظهر ۲۵۰ نفر سرپایی فقط برای رمدسیور داشتیم. رضا محمدی افزود: این مدت، شیوع کرونا بر روی گروه‌های سنی‌ تاثیر داشته، یعنی گروه سنی کم‌تر را هم درگیر کرده، ابتلای فرد ۱۶ ساله و کوچک‌تر از آن را هم داشتیم، اما علائم بالینی این افراد کم‌تر از افراد با سن بیشتر بوده است. این در حالی است که مراجعه‌های سرپایی در کلینیک هم ۴۰۰ نفر داشتیم، میانگین حدود ۱۵ تا ۲۰ نفر هم گردش روزانه بستری داریم، الان ۴۰ نفر در آی‌سی‌یو هستند و همچنین ۶۰ بستری دیگر داریم، الان ۱۱۰ تخت هم اضافه کردیم و در کل بیماران بستری ما زیاد شده است. او گفت: به دلیل کمبود دارویی که در مراکز درمانی دیگر وجود دارد، امکان دارد بیمارستان‌های دیگر این افراد را نپذیرند و برای همین با آدرس‌های مختلف از تهران به ما مراجعه می‌کنند. یعنی آدرس مراجعه‌کنندگان ما که جنوب تهران بود، به نقاط دیگر مثل نیاوران، تجریش، سعادت آباد و صادقیه تغییر کرده، در صورتی که قبلا آدرس بیماران برای همین مناطق بوده، افراد هم در مراکز دیگر یا معطل می‌شوند یا خدمت دریافت نمی‌کنند و به بیمارستان ما سرازیر می‌شوند. در واقع چیزی که الان در بیمارستان در دست داریم، محصول عدم رعایت‌ها در دو هفته قبل است و اگر روند واکسیناسیون تندتر انجام شود، امکان دارد ابتلا داشته باشیم اما بر روی کاهش مرگ و میر اثر خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران