شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انجمن صنفی سراسری مرمتگران آثار فرهنگی و هنری بعد از ۱۲ سال پیگیری و برنامه‌ریزی تشکیل و اولین مجمع عمومی آن امروز به صورت مجازی برگزار شد.

انجمن صنفی سراسری مرمتگران آثار فرهنگی و هنری بعد از ۱۲ سال پیگیری و برنامه‌ریزی تشکیل و اولین مجمع عمومی آن امروز به صورت مجازی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، فتح‌الله نیازی مرمتگر و نماینده هیات موسس انجمن صنفی مرمتگران آثار فرهنگی و هنری شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ با اعلام این خبر گفت: با وجود پیشینه بیش از ۵۰ ساله حفاظت و مرمت در ایران و حضور بیش از ۶۰۰۰ مرمتگر در کشور متأسفانه هم‌اکنون تعداد اندکی از این افراد در بخش دولتی مشغول به کار هستند و مابقی به صورت مرمتگر شخص حقیقی و پیمانکار فعالیت می‌کنند. او خاطرنشان کرد: از سویی نبود ساز و کاری تعریف شده برای تخصص مرمت اشیا و آرایه‌های معماری به عنوان یک شغل و حرفه شناخته شده و مستقل، باعث فعالیت برخی افراد غیرمتخصص در این حوزه و بیکار ماندن و فراموش شدن متخصصان این رشته شده است. 

کارشناس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی –تاریخی اظهار کرد: به منظور ساماندهی و دفاع از حقوق صنفی مرمتگران بعد از ۱۲ سال پیگیری و برنامه‌ریزی سرانجام مرمتگران آثار تاریخی- فرهنگی صاحب خانه صنفی شدند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران