شماره امروز: ۵۴۷

| | |

«پایدار‌سازی منابع متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی یکی از مباحث مهم ما در سال‌های آتی خواهد بود.» عضو هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان این مطلب گفت:

«پایدار‌سازی منابع متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی یکی از مباحث مهم ما در سال‌های آتی خواهد بود.» عضو هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی با بیان این مطلب گفت: بیشترین استفاده و بهره را از شرکای اجتماعی بردیم و این کار با کمترین مشکل و در حجم وسیعی انجام شد و ماهانه ۱۷ هزارمیلیارد تومان بابت مستمری می‌پردازیم. محمدعلی همتی افزود: مشارکت و همفکری شرکای اجتماعی و خردجمعی که شکل گرفت بسیار مهم و مبارک بود و باید سر منشأ اقدامات دیگر باشد. عضو هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه پایدار‌سازی منابع متناسب‌سازی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی یکی از مباحث مهم ما در سال‌های آتی خواهد بود، اظهار کرد: راه‌حل‌های مختلفی برای این امر مطرح شده است که اصلاحات پارامتریک از جمله آنهاست. در دنیا وقتی سن امید به زندگی افزایش می‌یابد سن بازنشستگی هم بالا می‌رود اما ما در ایران خلاف جهت حرکت کرده‌ایم و سن بازنشستگی کاهش یافته و به ۵۲ سال رسیده است. همتی تاکید کرد که ما اعانه‌بگیر دولت نیستیم، بلکه مطالبات‌مان را باید بگیریم. اگر مطالبات جاری را وصول کنیم این مسیر را به سمت درستی پیش می‌بریم. به هر حال بحث ارتقای معیشت در سازمان تامین اجتماعی از یک سال و نیم گذشته پیگیری و با متناسب‌سازی حقوق در دو مرحله تا حدودی محقق شده است.

 او افزود: عدم اجرای قوانین یکی از موانع موجود پیش روی عدم ارتقای معیشت و حل مشکلات در این حوزه است که از جمله آنها می‌توان به عدم اجرای صحیح ماده ۴۱ قانون کار در چند دهه گذشته اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران