شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کاوشگر چینی ژورانگ چند عکس از جمله یک سلفی از مریخ به زمین ارسال کرده است. به گزارش بیزینس اینسایدر، مریخ نورد چینی ژورانگ (Zhurong) تصاویر جدیدی از سیاره سرخ را به زمین ارسال کرده است.

کاوشگر چینی ژورانگ چند عکس از جمله یک سلفی از مریخ به زمین ارسال کرده است. به گزارش بیزینس اینسایدر، مریخ نورد چینی ژورانگ (Zhurong) تصاویر جدیدی از سیاره سرخ را به زمین ارسال کرده است. آنها دومین مجموعه عکس‌های منتشر شده توسط آژانس فضایی سرنشین‌دار چین (CMSA) هستند و نسبت به مجموعه اول، دقیق‌ترند و جزییات بیشتری دارند.

 این تصاویر شامل چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از محیط اطراف محل فرود کاوشگر در منطقه utopia planitia واقع در نیم کره شمالی مریخ است. تصویری که در زیر دیده می‌شود از کنار هم قراردادن عکس‌هایی ساخته شده که دوربین نصب شده روی دکل کاوشگر، ثبت کرده است. برای ثبت این تصویر کاوشگر حدود ۳۰ فوت به سمت جنوب حرکت کرد، دوربین را پایین آورد و به عقب رفت تا با لندر فرود یک عکس سلفی بگیرد. قرار است ژورانگ سه ماه در مریخ بماند و منطقه مورد نظر را بررسی کند. یکی از دلایل توجه کارشناسان به منطقه utopia planitia احتمال وجود ذخایر آب زیر سطح آن است که برای ماموریت‌های سرنشین‌دار در آینده کارآمد خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران