شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بیش از چهارماه از درگیری یک نماینده مجلس با سرباز راهور گذشته و گرچه تاکنون خبری از برخورد با این فرد منتشر نشده،

بیش از چهارماه از درگیری یک نماینده مجلس با سرباز راهور گذشته و گرچه تاکنون خبری از برخورد با این فرد منتشر نشده، اما آخرین پیگیری‌ها حاکی از این است که رسیدگی به این پرونده ادامه داشته و این نماینده درسه مورد مجرم شناخته شده است.

اقدام عنابستانی واکنش‌های زیادی را درپی داشت و حتی تا عالی‌ترین سطوح ستادکل نیروهای مسلح نیز رفته و سردار ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح را به واکنش واداشت و او در سخنانی ضمن ابراز تاسف فراوان برای عنابستانی، گفت که سیلی به به سرباز یعنی سیلی به نظم و امنیت اجتماعی و برای چنین فردی متاسفم. سردار سید کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور ناجا نیز اخیرا می‌گوید: پرونده دنبال می‌شود و کیفرخواست هم به دادگاه رفته است. ما پیگیر این موضوع هستیم. در تازه‌ترین اظهارات در مورد رسیدگی به درگیری عنابستانی با سرباز راهور، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده را تشریح کرد. او در گفت‌وگو با ایسنا در این باره ادامه می‌دهد: پرونده آقای عنابستانی از همان ابتدا از سوی پلیس تهران دنبال شد و همچنان نیز ما پیگیر آن هستیم چرا که به سرباز راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در حین انجام وظیفه تعرض شده است. او با بیان اینکه بر اساس آخرین پیگیری‌های ما قرار مجرمیت برای این نماینده صادر شده است، تصریح می‌کند: ایشان طبق کیفرخواست در سه مورد مجرم شناخته شده است.

رحیمی در مورد طولانی شدن روند رسیدگی به این جرم نیز اظهارکرد: اینها مواردی نیست که در اختیار پلیس باشد. اما آنچه می‌توانم بگویم این است که تقریبا هر روز خود بنده این موضوع را پیگیری می‌کنم. چرا که وظیفه ما دفاع و صیانت از ماموران‌مان است. ماموری که در شرایط کرونا، سرما، گرما و... ساعت‌ها برای تامین نظم و امنیت ایستادگی می‌کند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: چنین رفتاری با مامور پلیس صحیح نیست و چه از طرف یک نماینده و چه از سوی یک شهروند عادی سربزند، ما حتما با آن برخورد خواهیم کرد و پیگیر احقاق حق مامور خود خواهیم شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران