شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی ـ اجتماعی زنان سرپرست خانوار

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی ـ اجتماعی زنان سرپرست خانوار در این معاونت خبر داد. سوسن باستانی گفت: طی اجرای این طرح مجموعا حدود ۱۴۰۰۰ زن سرپرست خانوار در سطح کشور وارد عرصه اشتغال به ویژه مشاغل خانگی شده‌اند، همچنین زمینه‌های لازم برای ایجاد شغل ۷۷۰۰ نفر از زنان ساکن سکونتگاه‌های غیر رسمی نیز فراهم شده است.

او با بیان اینکه اقدامات معاونت زنان در خصوص زنان سرپرست خانوار را می‌توان در دو دسته طبقه‌بندی کرد، اظهار کرد: دسته اول شامل اقدامات مبتنی بر اجرای اسناد بالادستی است که مهم‌ترین آن سند برنامه ششم توسعه و به‌طور خاص بند «ت» ماده ۸۰ برنامه بوده است. باستانی ادامه داد: دسته دوم نیز شامل اقدامات اجرایی و عملیاتی است که در چارچوب برنامه ششم توسعه و با رویکرد توانمندسازی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی و از طریق همکاری با دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی و سمن‌های فعال در عرصه توانمندسازی به انجام رسیده است.

 او افزود: بدین‌ترتیب این زنان توانسته‌اند بعد از حدود دو سال که از شروع فاز اول این طرح می‌گذرد، توانایی تولید محصولاتی در رشته‌های گوناگون و متنوع را کسب کنند، همچنین با دریافت گواهی مهارت از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، زمینه‌های لازم برای ایجاد شغل نیز برای آنها فراهم شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران