شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دانشمندان به تازگی موفق به زیست‌چاپ لوزالمعده شده‌اند که علاوه بر توانایی پایان دادن به انجام آزمایشات روی حیوانات می‌تواند به بیماری دیابت در جهان نیز پایان دهد.

   دانشمندان به تازگی موفق به زیست‌چاپ لوزالمعده شده‌اند که علاوه بر توانایی پایان دادن به انجام آزمایشات روی حیوانات می‌تواند به بیماری دیابت در جهان نیز پایان دهد. بر اساس گزارش وب‌سایت رسمی موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان (EPFL)، یک شرکت به تازگی یک سیستم جدید با قابلیت چاپ بافت بیولوژیکی در مدت سریع و باورنکردنی ۳۰ ثانیه ایجاد کرده است که یک روش احتمالی برای پایان دادن به دیابت ایجاد می‌کند.

   پژوهشگران امریکایی، پلتفرم جدیدی ابداع کرده‌اند که می‌تواند درمان‌های ویژه‌ای را برای مقابله با باکتری‌های مقاوم در برابر دارو ارایه دهد.پژوهشگران دانشگاه کلرادو بولدرامریکا، پلتفرمی ابداع کرده‌اند که می‌تواند تنها طی یک هفته، درمان‌های ویژه و موثر اسید نوکلئیک پپتید (PNA) برای استفاده در برابر همه انواع باکتری ابداع کند. 

   دانشمندان گیاه قهوه‌ای را یافته‌اند که در برابر تغییرات آب‌وهوایی شدید ناشی از تغییر فصول مقاوم‌تر است. این گیاه که قهوه استنوفیلیانام دارد گونه‌ای وحشی و نسبتا کمیاب در آفریقای غربی است و در مقایسه با گیاه قهوه‌ای که معمولا استفاده می‌کنیم در برابر تغییرات جوی مقاوم‌تر است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران