شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اپل در حال آموزش سیری برای تشخیص صدای افراد دارای لکنت زبان است. دستیار صوتی الکسا این امکان را دارد که بتواند با صدای کمتر و شبیه به زمزمه جواب کاربران را بدهد.

   اپل در حال آموزش سیری برای تشخیص صدای افراد دارای لکنت زبان است. دستیار صوتی الکسا این امکان را دارد که بتواند با صدای کمتر و شبیه به زمزمه جواب کاربران را بدهد. سیری از این ویژگی برخوردار نیست و این موضوع در بسیاری موارد ناخوشایند است. این احتمال وجود دارد که سیری روزی به این ویژگی مجهز شود و بتواند متوجه صدای مزاحم محیط و حتی فاصله کاربر با گوشی بشود تا بتواند با صدای مناسب جواب کاربران را بدهد.

     بیماری‌ باکتریایی دیفتری که تصور می‌شد دیگر ترسی برای انسان‌ها نیست، بر اثر جهش باکتری و احتمال مقاومت شدن آن در برابر عوامل ضد میکروب، می‌تواند دوباره به یک مشکل تبدیل شود. تیمی از محققان قصد داشتند که تعیین کنند این بیماری طی یک قرن گذشته چگونه تغییر کرده است تا دریابند که امروزه چه نوع تهدیدی را به‌دنبال دارد. این تحقیقات منجر به این شد که تغییرات ژنتیکی زیادی را در باکتری‌های ایجادکننده دیفتری در کنار تجمع مقاومت آنتی‌بیوتیکی پیدا کنند؛ تغییراتی که می‌تواند چالش‌های عمده‌ای برای درمان و کنترل در آینده ایجاد کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران