شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سند مالکیت تالاب انزلی به‌نام نماینده قانونی دولت که متولی آن سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است، صادر شد.

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سند مالکیت تالاب انزلی به‌نام نماینده قانونی دولت که متولی آن سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است، صادر شد. به گزارش سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در پی انتشار اخباری در برخی رسانه‌ها مبنی بر واگذاری صدور سند مالکیت تالاب بندرانزلی به‌نام وزارت نیرو در آخرین روز از ماه بهمن، رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در نامه‌ای در دوم اسفندماه به معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواستار بررسی فوری موضوع صدور سند تالاب انزلی شده و از رییس سازمان ثبت اسناد درخواست کرد اگر سندی در این زمینه صادر شده است آن را منتفی و به نام نماینده قانونی دولت که متولی اصلی حفظ انفال و منابع طبیعی کشوراست برگرداند. در این گزارش آمده است: «سید صادق سعادتیان» معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور روز چهارشنبه گذشته در پاسخ نامه « مسعود منصور» رییس سازمان جنگل‌ها، درخواست این سازمان را منطقی و به حق دانست و در نامه‌ای از اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان خواسته است بر اساس قانون اراضی مستحدث و ساحلی درخصوص خواسته سازمان جنگل‌ها اقدام لازم را انجام دهند. معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد در بند دیگری از نامه از سازمان جنگل‌ها درخواست کرد نقشه کاداستر اراضی تالاب‌ها را تهیه و ارسال نمایند تا در برنامه عملیاتی اجرای کاداستر اراضی و حدنگاری مستحدث ساحلی ۱۴۰۰ منظور تا نسبت به تثبیت و صدور سند مالکیت اقدام شود.

بر اساس این گزارش، به موجب ماده یک قانون ملی شدن جنگل‌ها در سال ۱۳۴۱ کلیه اراضی جنگلی، بیشه زارها و مراتع و تالاب‌ها، انهار طبیعی و مسیل‌هایی که در محدوده این منابع قرار دارند جزو ملی و در مالکیت دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی سازمان جنگل‌ها قرار دارد و این سازمان به جد پیگیر است تا ضمن اخذ سند مالکیت تالاب انزلی در سایر موارد نیز منجر به صدور سند به نام دولت و به نمایندگی این سازمان صادر شود. این در حالی بود که طی ماه‌های گذشته بحث بر سر اینکه سند تالاب انزلی به نام چه سازمان یا ارگانی صادر خواهد شد بالا گرفته بود و برخی مدعی بودند این تالاب قرار است به وزارت نیرو برسد و در نهایت سند این تالاب به نام نماینده دولت که متولی آن سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری است، صادر شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران