شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری از تصویب ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سازمان و انتظار برای تصویب نهایی در صحن علنی خبر داد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری از تصویب ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای سازمان و انتظار برای تصویب نهایی در صحن علنی خبر داد.

حسن صادقی گفت: اعتبار بند (و) تبصره ۲ لایحه بودجه، ۹۰ هزار میلیارد تومان بود که در رفت و برگشت میان مجلس و دولت به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. درخواست ما این بود که ۹۰ هزار میلیارد تومان از اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی بند (و) به تامین اجتماعی اختصاص یابد که خوشبختانه بعد از رفت و برگشت‌های بسیار و بالا و پایین کردن‌ها، این مساله در کمیسیون تلفیق قطعی شد و نمایندگان کمیسیون تلفیق مصوب کردند که ۹۰ هزار میلیارد تومان از اعتبار ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی بند (و) به سازمان اختصاص یابد. او افزود: نگرانی ما بابت صحن علنی مجلس و مطرح شدن این مصوبه در صحن است. کمیسیون‌های دیگر از جمله کمیسیون آموزش و پرورش و کمیسیون امنیت، ظاهراً به تکاپو افتاده‌اند که اعتبار سازمان را کاهش دهند. صادقی گفت: هشدار می‌دهیم هرنوع کاهش اعتبار تامین اجتماعی، عواقب منفی خواهد داشت. اگر می‌خواهند بازنشستگان معترض نباشند و هر روز به کف خیابان نیایند، مصوبه کمیسیون تلفیق را عیناً در صحن علنی مجلس تصویب کنند. دغدغه ما این است که این مصوبه و اعتبار ۹۰ هزار میلیارد تومانی، دچار کاهش و نقصان نشود و عیناً در صحن مجلس به تصویب برسد. به گفته صادقی، در مصوبه کمیسیون تلفیق، بودجه بند (و) کاملاً آنالیز و تفکیک شده و ۹۰ هزار میلیارد تومان به سازمان اختصاص داده‌اند تا تامین اجتماعی بتواند با آن، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را با منابع پایدار اجرایی کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران