شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: براساس تصمیم‌گیری جدید ستاد ملی مقابله با کرونا ورود خودروهای غیربومی به برخی شهرهای استان‌های غربی و خوزستان ممنوع شد.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: براساس تصمیم‌گیری جدید ستاد ملی مقابله با کرونا ورود خودروهای غیربومی به برخی شهرهای استان‌های غربی و خوزستان ممنوع شد. سرهنگ رسول ابراهیمی در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه منع تردد و محدودیت‌های شبانه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، افزود: از آن جایی که برخی شهرهای استان‌های غربی از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند، ورود خودروهای غیربومی به سایر استان‌ها و خروج خودروهای بومی به استان‌های دیگر ممنوع شد. وی ادامه داد: افرادی که به دلیل ماهیت کاری یا کارهای درمانی و قضایی نیاز به ورود به این شهرها دارند باید مجوز لازم را از فرمانداری‌ها کسب کنند. سرهنگ ابراهیمی اضافه کرد: از آنجایی که وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان قرمز شده است، خروج خودروهای بومی از شهرهای این استان به سایر استان‌ها و ورود خودروهای غیربومی به شهرهای این استان‌ها ممنوع و رانندگان در صورت 

بی توجهی به این مصوبه 10 میلیون ریال جریمه می‌شوند. وی تاکید کرد: ماموران راهور در ورودی شهرهای استان‌های خوزستان و غربی کشور حضور داشته و ضمن عودت خودروها، رانندگانی که نسبت به اجرای این مصوبه بی‌توجه بودند را جریمه می‌کنند. وی افزود: پیش از این محدودیت طرح شبانه در شهرهای نارنجی از ساعت ۲۱ تا سه بامداد اعلام شده بود و این تردد در شهرهای زرد و آبی با توجه به مصوبات استانی اعمال می‌شد اما اکنون براساس مصوبه وزارت کشور تردد شبانه در همه شهرها بر اساس همان ساعت اعلام شده مجدد اعمال خواهد شد و رانندگان خاطی به مبلغ دو میلیون ریال جریمه خواهند شد. وی با اعلام آخرین وضعیت منع تردد و محدودیت‌های ترافیکی برابر مصوبه امروز کمیته امنیتی- انتظامی وزارت کشور گفت: از روز شنبه ۱۸ بهمن ماه تردد خودروهای غیربومی به استان‌های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع شده و همچنان ادامه دارد. ابراهیمی افزود: بر اساس این مصوبه که با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا به انجام رسیده، تردد خودروهای غیربومی به شهرهای استان قم، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش به دلیل مسافر پذیر بودن ممنوع است. جانشین معاون عملیات ترافیک راهور ناجا گفت: با توجه به این مصوبه علاوه بر جلوگیری از خودروهای غیربومی به شهرهای اعلام شده رانندگانی که به این مصوبه توجه نکنند مبلغ پنج میلیون ریال جریمه برای پلاک خودرو آنها منظور خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران