شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کارزاری که تعداد امضای آن به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است از رییس سازمان محیط زیست خواسته است، پیگیر وضعیت سلامت هیرمان شود و برای نجات این شیر آسیایی و بهبود شرایط نگهداری از او اقدام کند.

کارزاری که تعداد امضای آن به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است از رییس سازمان محیط زیست خواسته است، پیگیر وضعیت سلامت هیرمان شود و برای نجات این شیر آسیایی و بهبود شرایط نگهداری از او اقدام کند. هیرمان شیر نر ایرانی که سال گذشته از باغ وحش بریستول بریتانیا به باغ وحش ارم تهران منتقل شده بود حالا بیمار شده است و بسیاری نگران وضعیت سلامت او هستند.

ویدیوهایی منتشر شده از هیرمان که حدود ۹ سال سن دارد نشان می‌دهد که او در وضعیت نامساعدی است و از دهان، چشم‌ها و بینی‌اش آب می‌ریزد. هفته گذشته هم مسوولان باغ وحش ارم بیماری او را تأیید کرده و گفتند که حال او خوب نیست. حالا کارزار اینترنتی به راه افتاد که خواستار توجه مسوولان به وضعیت سلامتی این شیر است. امضا کنندگان این کارزار که تعداد آنها به بیش از ۴ هزار نفر رسیده است از رییس سازمان محیط زیست خواسته‌اند پیگیر وضعیت سلامت هیرمان شود و برای نجات این شیر آسیایی و بهبود شرایط نگهداری از او اقدام کند. محمد کرمی، رییس اداره نظارت بر امور باغ وحش‌های استان تهران پیش‌تر گفته بود که علائم بالینی این شیر بی‌حالی و آب‌ریزش بینی است و حیوان همچنین دچار اختلال در قسمت فوقانی دستگاه تنفسی شده است. او گفته بود که تیمی از دامپزشکی و اداره کل محیط زیست استان تهران کارهای درمانی هیرمان را آغاز کرده‌اند و آزمایش‌های لازم را انجام داده‌اند. از طرفی مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست هم چند روز پیش مدعی شد که حال هیرمان رو بهبود است با این حال همچنان فعالان و دوستداران حیات وحش خواستار رسیدگی به وضعیت سلامت این شیر و نظارت بیشتر بر شرایط نگهداری آن هستند. نکته اینجاست که عکس‌ها و فیلم‌هایی که از هیرمان در فضای مجازی منتشر شده بسیار دردناک‌تر از آن چیزی است که مسوولان باغ وحش در مورد آن صحبت می‌کنند. اینکه هیرمان 9 ساله در چنین شرایطی به سر می‌برد برای خیلی از دوستداران و حامیان محیط زیست و حیات وحش اصلا اتفاق خوشایندی نیست. آنچه بیش از همه این 4 هزار نفر و البته افراد بسیار زیادی را نگران کرده، پایان ناخوشایندی است که ممکن است برای هیرمان اتفاق بیفتد. حال باید دید رییس سازمان محیط زیست در این باره چه واکنشی نشان داده و اقدامات که صورت می‌گیرد می‌تواند جان هیرمان را نجات دهد. خیلی از معترضان به این وضعیت آنها را به یاد اتفاقی که برای ببر سیبری در همین باغ وحش رخ داد می‌اندازد. اتفاقی تلخ که باعث شد این ببر بنا به گفته دامپزشک باغ وحش ارم بر اثر بیماری مشمشه جان خود را از دست بدهد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران