شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش از احتمال بازگشایی مدارس در مناطق آبی طبق نظر ستاد ملی کرونا خبر داد.

مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش از احتمال بازگشایی مدارس در مناطق آبی طبق نظر ستاد ملی کرونا خبر داد. محمد محسن بیگی گفت: پیشنهادی مطرح شده مبنی بر اینکه مدارسی که تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نامی آنها کمتر از ۵۰ نفر است، در مناطق آبی می‌توانند به صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شوند. این برنامه فقط برای مناطق آبی است و هیچ برنامه‌ای برای مناطق زرد، نارنجی و قرمز در نظر گرفته نشده است. او افزود: یک پیشنهاد دیگر مربوط به دانش‌آموزان اول و دوم ابتدایی است که مدارس این پایه‌ها نیز در مناطق آبی و زرد به صورت مدیریت شده و تراکم کم بازگشایی شوند. همچنین پیشنهاد دیگری برای بازگشایی مدارس جهت آموزش دروس کارگاهی هنرستان‌ها مطرح شد.مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که مدارس در مناطق آبی چه زمانی بازگشایی خواهند شد؟ گفت: هنوز زمان دقیق آن مشخص نشده و در حد پیشنهاد و طرح موضوع اعلام شده است.محسن بیگی در واکنش به اینکه در پی بازگشایی مدارس آیا همچنان دانش‌آموزان به صورت گروهی و تقسیم‌بندی شده در کلاس حاضر خواهند شد؟ گفت: ممکن است دانش‌آموزان به دو یا سه گروه تقسیم‌بندی شوند و این بستگی به تراکم و تعداد دانش‌آموزان در مدارس دارد. در کل مدارسی که زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند برای تقسیم‌بندی مشکلی نخواهند داشت. او افزود: لازم به ذکر است که در مناطق قرمز و نارنجی در هیچ سطح و مقطعی کلاس‌های حضوری تشکیل نخواهد شد. حتی اگر تعداد دانش‌آموزان یک مدرسه زیر ۵۰ نفر باشد باز هم کلاس حضوری در این مناطق باز نمی‌شوند.مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در توضیح بازگشایی مدارس در مناطق زرد گفت: درمناطق زرد زیر ۵۰ نفر کلاس تشکیل نخواهد شد فقط در پایه‌های اول و دوم ابتدایی و هنرستان‌ها که کارگاه مهارت دارند، پیشنهاد شده که برگزار شود.محسن بیگی در پاسخ به این سوال که کدام استان‌ها اکنون آبی هستند و می‌توانند بازگشایی مدارس را داشته باشند؟ توضیح داد: بحث استان مطرح نیست و این موضوع به صورت شهری است. یعنی ممکن است یک شهر در یک استان نارنجی یا یک شهر در همان استان آبی باشد. در واقع این رنگ بندی‌ها بر اساس تعداد پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها، توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود، بنابراین هیچ ثباتی ندارد. به عنوان مثال در استان مازندران هم‌اکنون شهر قرمز داریم که در کنار آنها، شهر نارنجی، زرد یا آبی هم هستند این رنگ بندی‌ها منطقه‌ای و بومی است و نمی‌توان یک چارچوب کلی برای آن تعیین کرد.

محسن‌بیگی در پایان اظهار داشت: برای اعلام زمان دقیق و اجرای بازگشایی مدارس منتظر اعلام ستاد مقابله با کرونا هستیم. اگر قرار باشد کلاس‌های اول و دوم ابتدایی در مناطق زرد یا آبی بازگشایی شوند باید تراکم آنها ۱۰ نفر باشد. تراکم حضور دانش‌آموزان در کارگاه‌ها و سوله‌های کارگاهی حداکثر تا ۱۵ نفر است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران