شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از آمادگی این سازمان برای گنجاندن سایر دعاوی خانوادگی در سامانه «تصمیم» خبر داد.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور از آمادگی این سازمان برای گنجاندن سایر دعاوی خانوادگی در سامانه «تصمیم» خبر داد. وحید بهزادنیا گفت: این سامانه اکنون فقط برای دعاوی طلاق توافقی به ‌کار گرفته می‌شود اما زیرساخت‌های لازم برای لحاظ کردن سایر دعاوی را نیز دارد. این سازمان حداکثر طی برنامه سه تا ۶ ماهه می‌تواند سایر دعاوی خانوادگی مانند درخواست‌های مهریه و طلاق‌های یک ‌طرفه را نیز وارد سامانه «تصمیم» کند؛ این آمادگی به قوه قضاییه نیز اعلام شده است. او افرود: قوه قضاییه طبق برنامه‌ای براساس ماده

‌ ۱۶ و ۱۷ قانون خانواده، در نظر دارند تا مراکز مشاوره خانواده را راه‌اندازی کنند و سازمان بهزیستی نیز می‌تواند در قالب سامانه «تصمیم» و مراکز مشاوره‌ای خود سایر دعاوی را رصد و پذیرش کند و به مراجعه‌کنندگان خدمات لازم را ارایه دهد. وحیدنیا خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی کشور با فعالیت ۸۳۹ مرکز مشاوره‌ای به واحدهای دیگری مانند دفاتر پیشخوان دولت متصل است. دفاتر پیشخوان دولت به نظام ارجاع این مراکز وصل شده‌اند. سامانه تصمیم به آدرس اینترنتی http: //www.zaman.behzisti.net/ طرح مشترک بهزیستی و قوه قضاییه در جهت کاهش طلاق است. این سامانه امکان نظارت و کنترل بیشتر بر فرآیند ارجاع از پذیرش متقاضیان تا مرحله ارزیابی، غربالگری و ارایه خدمات مشاوره روانشناسی، حقوقی و مددکاری را فراهم می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران