شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بالاخره بعد از کش‌وقوس‌های فراوان نامگذاری خیابانی به اسم استاد محمدرضا شجریان اجرا شد و به این ترتیب اسم یکی دیگر از مشاهیر ایران زمین بر تابلوی خیابانی دیگر در تهران نقش بست.

بالاخره بعد از کش‌وقوس‌های فراوان نامگذاری خیابانی به اسم استاد محمدرضا شجریان اجرا شد و به این ترتیب اسم یکی دیگر از مشاهیر ایران زمین بر تابلوی خیابانی دیگر در تهران نقش بست. اتفاقی که‌ای کاش قبل از اینکه آنها را از دست بدهیم به فکر انجامش باشیم. این خبر را رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. 

محمدجواد حق‌شناس در این باره گفت: کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دوره پنجم توامان با پاسداشت یاد و نام شهدای گرانقدر همواره بر نامگذاری مشاهیر و نام‌آوران عرصه فرهنگ و هنر این سرزمین اهتمام داشته است. و در این راستا از حمایت وهمراهی اکثریت قاطع اعضاء شورای اسلامی شهر تهران برخوردار بوده است، در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شورای اسلامی شهر تهران در اقدامی ماندگار در کنار شاعران و هنرمندانی دیگر از این مرز و بوم معبری را به نام خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان که آوای ربنای او بیش از ۴ دهه در هنگام افطار معنوی‌ترین خاطرات مشترک ایرانیان آزاده و حق جو را رقم زده است، در منطقه ۲ شهرداری نامگذاری کرد. الزام اجرای این مصوبه در 19 مهرماه 1399 از سوی شورای شهر به شهرداری تهران ابلاغ شد. از آن تاریخ تا امروز بیش از ۲ ماه و اندی می‌گذرد و از تذکر اینجانب به شهرداری برای اجرای این مصوبه نیز ۱۵ روز گذشته است. با توجه به پیگیری‌های مکرر رییس و اعضا شورا و کمیسیون این مصوبه در آستانه شب یلدا به مرحله اجرا رسید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران