شماره امروز: ۵۴۷

| | |

برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های اول و دوم ابتدایی، در مناطق زرد و با اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونا امکان‌پذیر است.

برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های اول و دوم ابتدایی، در مناطق زرد و با اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونا امکان‌پذیر است. رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت با اشاره به ابلاغ بخشنامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی دوره‌های تحصیلی به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و مدارس اظهار کرد: در اجرای تبصره ذیل بند (ب) این بخشنامه، صرفاً در خصوص برگزاری حضوری ارزشیابی تحصیلی و تربیتی پایه‌های اول و دوم ابتدایی، صرفاً در مناطق دارای وضعیت زرد و پس از اخذ مجوز کتبی از کارگروه مدیریت و کنترل بیماری کرونا استان امکان‌پذیر است. خسرو ساکی گفت: اساس بخشنامه ارسالی، ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی نوبت اول از دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی در دروس فارسی (خواندن و نوشتن) و ریاضی، آزمون عملکردی به‌صورت حضوری در مدرسه، با گروه‌بندی دانش‌آموزان و رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

 این در حالی است که ابتدای سال تحصیلی با اعلام وزیر آموزش و پرورش و اصرار بر برقراری کلاس‌های حضوری آمار ابتلا به کرونا در بین دانش‌آموزان و معلمان افزایش پیدا کرد و به این ترتیب کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شود. هر چند که بسیاری از دانش‌آموزان در مناطق محروم همچنان از دسترسی به آموزش آنلاین محرومند و بسیاری از آنها به اجبار ترک تحصیل کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران