شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به آلودگی هوای تهران و ۵ مرکز استان دیگر تا چهارشنبه (۳ دی‌ماه) به کشاورزان و صیادان توصیه‌هایی را ارایه کرد.

سازمان هواشناسی ضمن هشدار نسبت به آلودگی هوای تهران و ۵ مرکز استان دیگر تا چهارشنبه (۳ دی‌ماه) به کشاورزان و صیادان توصیه‌هایی را ارایه کرد. سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد زرنگ با اشاره به پایداری توام با سکون هوا آورده است: این شرایط جوی منجر به انباشت و افزایش غلظت آلاینده‌ها فردا (۳۰ آذرماه) در شهرهای تهران و کرج، دوشنبه (۱ دی‌ماه) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان و قم، سه‌شنبه (۲ دی‌ماه) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد و چهارشنبه (۳ دی‌ماه) در شهرهای تهران، کرج، اراک، اصفهان، قم و مشهد می‌شود. بر اثر حاکمیت این شرایط جوی انباشت آلاینده‌ها و افزایش شاخص کیفیت هوا تا شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم کاهش منابع آلوده‌کننده از جمله تردد وسایل نقلیه، امکان افزایش شاخص آلودگی تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌ها وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تردد وسایل نقلیه در سطح شهر، پرهیز از حضور افراد آسیب‌پذیر از جمله کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی در فضای باز توصیه می‌کند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: فردا (۳۰ آذرماه) وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقتی در جنوب کرمان و هرمزگان و کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان پیش‌بینی می‌شود بنابراین وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی دور از انتظار نیست.

در این شرایط جوی برای استان سیستان و بلوچستان تسریع در برداشت هندوانه شب یلدا و پیاز و انتقال به مکان‌های مسقف، پوشش‌دهی محصولات گلخانه‌ای برداشت شده نظیر گوجه فرنگی به‌ویژه در شهرستان خاش و تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و سالن‌های پرورش با توجه به کاهش دما، برای استان کرمان اندیشیدن تمهیدات لازم برای گلخانه‌ها و سالن‌های پرورشی در برابر رگبار و باران، عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها، تنظیم دما و نور گلخانه‌ها با توجه به افزایش رطوبت و کمبود تابش توصیه می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران