شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی سازمان انتقال خون از اهدای ۱۳هزار و ۱۰۰ واحد پلاسما توسط بهبود یافتگان کرونا به منظور کمک به درمان مبتلایان به کووید 19 خبر داد .

سخنگوی سازمان انتقال خون از اهدای ۱۳هزار و ۱۰۰ واحد پلاسما توسط بهبود یافتگان کرونا به منظور کمک به درمان مبتلایان به کووید 19 خبر داد . بشیر حاجی بیگی افزود: نزدیک به ۱۶هزار بهبود یافته کرونا که از اول اردیبهشت 

تا کنون برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کردند، ۱۳ هزار و ۱۰۰ بهبود یافته شرایط اهدای پلاسما را داشتند و موفق به اهدا شدند. او خاطرنشان کرد: متاسفانه آمار اهدا‌کنندگان پلاسمای بهبودیافتگان در مقایسه با آمار مبتلایان بسیار پایین‌تر از حد انتظار است و فقط دو درصد از بهبودیافته‌ها پلاسما اهدا می‌کنند و بیشترین میزان مراجعه بهبود یافتگان کووید۱۹ برای اهدای پلاسما مربوط به استان‌های تهران، اصفهان، خوزستان، آذربایجان غربی، یزد، خراسان رضوی و مازندران است. سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: اکنون در ۲۵ استان در مراکز انتقال خون، پلاسمای بهبودیافتگان کرونا دریافت می‌شود و هنوز در ۶ استان شامل لرستان، ایلام، کردستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمدو چهارمحال  وبختیاری مرکز دریافت پلاسمای بهبودیافتگان کرونا نداریم. او ادامه داد: آمار مبتلایان به کرونا افزایش یافته و از سویی دریافت پلاسما بهبودیافته‌ها توسط مبتلایان در سه روز نخست ابتلا حیاتی است می‌تواند آنها را از مرگ نجات دهد و همچنین درخواست بیمارستان برای دریافت پلاسمای بهبودیافته‌ها به خصوص در کلان شهرها بالاست و بهبودیافته‌ها به شکرانه سلامت خود و با هدف نجات جان مبتلایان به کرونا اقدام به اهدای پلاسما کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران