شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یکی از نمایندگان آکادمی اسکار از برگزاری مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره این رویداد سینمایی به صورت حضوری و غیرمجازی خبر داد.

یکی از نمایندگان آکادمی اسکار از برگزاری مراسم اعطای جوایز نود و سومین دوره این رویداد سینمایی به صورت حضوری و غیرمجازی خبر داد. به گزارش ورایتی، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار امسال تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا، مراسم اعطای جوایز خود را با دو ماه تعویق در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) برگزار خواهد کرد و امیدوار است با بازگشایی سالن‌های سینما در بهار، فیلم‌های بیشتری فرصت رقابت در این دوره از این جوایز را داشته باشند.

حتی در صورت عدم بازگشایی سینماها، مسوولان برگزاری نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار تمرکز خود را روی برگزاری حضوری این رویداد همانند سال‌های گذشته قرار داده‌اند اما هنوز مشخص نیست چه میزان از ظرفیت ۳۴۰۰ نفره سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برای برگزاری مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرد. آکادمی در حال بررسی سالن برگزاری مراسم است و هنوز پروتکل‌های ویژه مراسم تعیین نشده است. از زمان اعلام قرنطینه در ماه مارس، همه‌گیری ویروس کرونا صنعت فیلم را فلج کرده و موجب تعطیلی سینماها و توقف پروژه‌ها شده است، در واکنش به این اتفاقات، آکادمی اسکار دوره زمانی برای اکران آثار جهت واجد شرایط شدن برای حضور در این جوایز را از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ تمدید کرد و همچنین اعلام کرد فیلم‌های اکران شده در سرویس‌های نمایش آنلاین نیز استثنائا امسال واجد شرایط رقابت در اسکار خواهند بود. مراسم جوایز امی امسال به صورت ترکیبی برگزار شد و «جیمی کیمل» اجرای آن را بر عهده داشت و بسیاری از نامزدها این مراسم را به صورت آنلاین و از خانه تماشا می‌کردند.

هنوز مشخص نیست کدام نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ موفق به حضور در مراسم اعطای جوایز خواهند بود. در شاخه بازیگری بسیاری از بازیگرانی که امسال شانس کسب نامزدی دارند سالخورده هستند، از «آنتونی هاپکینز» ۸۲ ساله تا «الن برستین» ۸۸ ساله، «سوفیا لورن» ۸۶ ساله و «مریل استریپ» ۷۱ ساله. انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز سینمایی گلدن گلوب است نیز اعلام کرده مراسم این جوایز روز ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) با اجرای «تینا فی» و «امی پوهلر» برگزار می‌شود اما از ارایه جرییات بیشتری درباره نحوه برگزاری مراسم خودداری کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران