شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیر پایگاه سیلک از برگزاری نمایشگاهی از یافته‌های گیرشمن خبر داد. جواد حسین‌زاده ساداتی گفت: نمایشگاهی بسیار مهم و هیجان انگیز

مدیر پایگاه سیلک از برگزاری نمایشگاهی از یافته‌های گیرشمن خبر داد. جواد حسین‌زاده ساداتی گفت: نمایشگاهی بسیار مهم و هیجان انگیز، از یافته‌های تپه سیلک در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت که تاکنون در هیچ موزه و نمایشگاهی به نمایش گذاشته نشده‌اند. در واقع می‌توان گفت روایتی جدید از سیلک به نمایش درخواهد آمد. او در خصوص وضعیت بازدید گردشگران از این مجموعه افزود: تا زمانی که اجازه بازدید از سوی ستاد ملی کرونا وجود داشت با حفظ پروتکل‌های بهداشتی روزانه تقریبا ۳۰ تا ۵۰ گردشگر از این مجموعه دیدن می‌کرد. البته اکنون و در هر زمان دیگری که ستاد کرونا تعطیلی مجموعه را اعلام کند، مجموعه تعطیل خواهد بود. باتوجه به شرایط موجود با کاهش بیش از ۹۰ درصدی بازدیدکنندگان از سیلک رو به رو هستیم و تقریبا می‌توان گفت تعداد گردشگران خارجی به صفر رسیده است. این در حالی است که سال گذشته در حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه نرده‌های تپه شمالی و جنوبی شد. سپس باتوجه به آنکه شرایط مناسبی نداشتند درصدد رنگ‌آمیزی آنها بر آمدیم تا از زنگ زدن آنها جلوگیری شود که در حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دربرداشت. 

راه آب‌ها و بخش‌هایی که نیازمند مرمت و سیمان کشی هستند هم به صورت پایلوت انجام می‌شود. در این میان کارگاه‌های گیرشمن که خاک‌های دستی کاوش شده در آن وجود داشت و در حدود ۵۰۰ متر مربع است و هر ساله با بارش باران، آسیب می‌دیدند، کاملا مرمت شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران