شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سطح ذخیره خون در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته، بنابراین از تهرانی‌ها می‌خواهیم به منظور تامین سطح ذخیره خون در استان تهران برای اهدای خون اقدام کنند و یاری‌گر سازمان انتقال خون و بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن باشند.

سطح ذخیره خون در تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته، بنابراین از تهرانی‌ها می‌خواهیم به منظور تامین سطح ذخیره خون در استان تهران برای اهدای خون اقدام کنند و یاری‌گر سازمان انتقال خون و بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن باشند. مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اعلام خبر فوق گفت: به دنبال طرح اهدای نذر خون که از ابتدای محرم آغاز شد و تا پایان ماه محرم و صفر نیز ادامه دارد در روزهای عاشورا و تاسوعا با مراجعه خوب عزاداران حسینی برای اهدای خون مواجه بودیم. 

مهدیزاده افزود: در حال حاضر سطح ذخیره خون در استان تهران پنج و نیم روز است که در وضعیت خوبی به سر می‌بریم اما اگر شاهد کاهش روند اهدای خون باشیم این سطح نیز کاهش پیدا خواهد کرد. مردم و اهدا‌کنندگان خون، نذر اهدای خون را در اولویت زندگی و همینطور در اولویت نذورات خود قرار دهند. سطح ذخیره خون در استان تهران باید در حدود ۵ تا ۷ روز باشد که می‌توان گفت اگر چنانچه سطح ذخیره خون به زیر ۵ روز برسد وضعیت خطرناک خواهد شد و برای تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی با مشکل مواجه خواهیم بود وسال گذشته سطح ذخیره خون در چنین روزهایی ۶ روز بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران