شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برخورد قاطعانه با مسوولان نگهداری کودکان کار و خیابان در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین شهر خبر داد.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برخورد قاطعانه با مسوولان نگهداری کودکان کار و خیابان در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین شهر خبر داد. حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: بر این اساس حکم عزل رییس و معاون بهزیستی این شهرستان صادر شد و تخلف اداری آنان پیگیری می‌شود. ماجرای نگهداری کودکان کار و خیابان طی جلسه‌ای بررسی و مشخص شد دو اشکال عمده در بروز آن وجود داشته، اول آنکه این کودکان در طرح ضربتی فرماندهی شاهین شهر شناسایی شده بودند که بهزیستی با طرح‌های ضربتی موافق نیست. اشکال دوم این بوده که این طرح ضربتی روز پنجشنبه شروع شده که معمولا پنجشنبه‌ها زمان مناسبی برای اجرای طرح‌های ساماندهی نیست چون روز بعد از آن تعطیل است. از سوی دیگر طی بررسی‌ها مشخص شد که رییس بهزیستی شهرستان برای نگهداری این کودکان، تدبیر لازم را نکرده است.

معاون بهزیستی گفت: با توجه به نبود محل نگهداری کودکان کار و خیابان در شاهین شهر و فاصله کم این شهرستان با اصفهان، این امکان وجود داشت که کودکان را به اصفهان انتقال دهند اما این کار صورت نگرفته است. از سوی دیگر فرد مراقب کودکان با اینکه در همان ساختمان حضور داشته اما برای ساعتی نزد کودکان نبوده و این مساله باعث نگرانی کودکان شده بود که فکر کرده بودند کسی در ساختمان نیست و آنها تنها مانده‌اند که این مساله مصداق کودک‌آزاری و تخلف بوده است. او ادامه داد: با برخوردها و طرح‌های ضربتی این مدلی مخالف هستیم؛ بهزیستی سیاست‌ها و رویکردهای خود را در ساماندهی کودکان کار و خیابان اعلام کرده است؛ رویکرد بهزیستی در این موارد، رویکرد مددکاری اجتماعی و مدیریت موردی است به آن معنا که خانواده کودکان کار و خیابان به‌طور موردی بررسی می‌شوند که به چه دلیل کودک در خیابان است. معاون بهزیستی تاکید کرد: پیگیری‌ها انجام شده و افراد مسوول در نگرانی کودکان، حتما نتیجه اعمال خود را خواهند گرفت؛ همچنین تلاش می‌کنیم پیگیری بیشتری در زمینه کودکان کار و خیابان داشته باشیم که شاهد این مسائل نباشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران