شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون صنایع‌دستی کشور از برگزاری چهارمین جایزه بین‌المللی صنایع‌دستی ۲۰۲۰ خبر داد. پویا محمودیان، با اعلام این خبر افزود: موضوع اصلی چهارمین جایزه بین‌المللی صنایع‌دستی ۲۰۲۰ درباره بحران ناشی از کووید ۱۹ است.

معاون صنایع‌دستی کشور از برگزاری چهارمین جایزه بین‌المللی صنایع‌دستی ۲۰۲۰ خبر داد. پویا محمودیان، با اعلام این خبر افزود: موضوع اصلی چهارمین جایزه بین‌المللی صنایع‌دستی ۲۰۲۰ درباره بحران ناشی از کووید ۱۹ است. این رویداد به‌منظور شناسایی استادکاران، هنرصنعتگران، طراحان، اشخاص یا تشکل‌ها از سراسر جهان، به پاس مشارکت درخشان آنها در توسعه پایدار و همه‌جانبه صنایع‌دستی، از ۲۰۱۷ آغاز به‌کار کرد و در سه سال گذشته شاهد مشارکت بیش از ۶۰ کشور با بیش از هزار شرکت‌کننده و ۵۳ برنده بوده است. معاون صنایع‌دستی کشور به بخش‌های رقابتی در این دوره اشاره کرد و گفت: هنرمند سال صنایع‌دستی (همه هنرمندان صنایع دستی و هنرصنعتگران)، طراح سال صنایع‌دستی باسابقه و تازه‌کار (طراح باسابقه دارای حداقل ۱۰ سال سابقه فعالیت و طراح تازه‌کار دارای حداقل سه سال سابقه مرتبط)، برند سال صنایع‌دستی (برند یا شرکتی که پنج سال از ثبت یا احداث آن گذشته باشد و صرفاً در بخش صنایع‌دستی فعالیت کند)، استاد سال صنایع‌دستی (برندگان جوایز ملی و بین‌المللی با حداقل ۲۰ سال تجربه در بخش صنایع‌دستی)، از جمله این بخش‌های رقابتی هستند. همچنین موسسه / 

آکادمی سال صنایع‌دستی (موسسات، مدرسه‌ها و دانشگاه‌های ملی که توسط دولت یک کشور، مهم شناخته شده‌اند و حداقل ۱۰ سال در زمینه ارایه برنامه‌ها و دوره‌هایی در حوزه صنایع‌دستی یا طراحی صنایع‌دستی تجربه دارند)، شخص مهم سال (مشارکت فردی در توسعه بخش صنایع‌دستی)، برندگان جوایز ملی و بین‌المللی (با حداقل ۱۰ سال تجربه در بخش صنایع‌دستی و نیز با سابقه مهارت در توسعه کلی صنایع‌دستی) و روستای سال، از مهم‌ترین بخش‌های این رقابت بین‌المللی هستند. به گفته محمودیان ارایه درخواست از ۱۵ سپتامبر تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۵ شهریور تا ۲۵ آبان ۱۳۹۹) امکان‌پذیر است، داوری نهایی ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) برگزار می‌شود، نامزدهای برگزیده ۱۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۰ آذر ۱۳۹۹) و برندگان جوایز ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ (۳۰ آذر ۱۳۹۹) اعلام می‌شوند و جوایز در هفته صنایع‌دستی هند ۲۰۲۱ که تاریخ آن بعدا اعلام خواهد شد، اهدا می‌شوند. محمودیان اعلام کرد: هر برنده نهایی باید یک اثر ارسال کند و به محض اعلام نفرات برتر، نامزدهای داخل لیست باید آثار خود را در یک هفته ارسال کنند. در ضمن متقاضیان باید ۱۸ سال یا بالاتر باشند و شرکت در این رقابت برای تمام طراحان و هنرمندان صنایع‌دستی حرفه‌ای و آماتور نامزد از هر کشوری، در صورتی که معیارهای شروط فوق را احراز کرده باشند، آزاد است. معاون صنایع‌دستی کشور یادآور شد: فرم درخواست به‌صورت آن‌لاین موجود است که می‌توانند آن را دانلود کرده و با اطلاعات و عکس‌ها ارسال کنند. معاون صنایع‌دستی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود، افزود: انتخاب توسط هیات داوران ذی‌صلاح انجام می‌شود تا از بالاترین سطح خلاقیت، اصالت، تکنیک تولید و کیفیت هنری اطمینان حاصل شود؛ البته فقط هنرمندان و طراحان نامزد می‌توانند در مراسم اهدای جوایز شرکت کنند. محمودیان با بیان اینکه این مسابقه شامل سه مرحله انتخابی است، اضافه کرد: فیلترینگ و انتخاب اولیه آثار توسط هیات داوران داخلی، انتخاب نامزدهای نهایی توسط هیات داوران بین‌المللی و اهدای جوایز به راه‌یافتگان مرحله نهایی و برندگان، سه مرحله مهم این مسابقه است. او در پایان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از جزییات دقیق شرایط به وب سایت CraftVillage مراجعه کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران