شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که در نقش شرکت‌های لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند خبر داد.

رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری که در نقش شرکت‌های لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند خبر داد.

سردار علیرضا لطفی با اعلام این خبر اظهار کرد: کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در طرح مقابله با شرکت‌هایی که تحت عنوان لیزینگ از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند، عملیات و اقدامات پلیسی را در دستور کار خود قرار دادند. همچنین کارآگاهان در پی جویی صورت گرفته برای کشف سرنخ از موسسان این شرکت‌ها در فضای مجازی موفق به شناسایی تعدادی شرکت که تحت عنوان لیزینگ خودرو از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند، شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان با توجه به فعالیت گسترده مجرمان طی هماهنگی با سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران برای پلمب و دستگیری مدیران این شرکت‌ها وارد عمل شدند. تلاش‌های شبانه روزی کارآگاهان برای ردیابی این شرکت‌های کلاهبرداری کلید زده شده و کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی ۷ شرکت شدند و در این خصوص عملیاتی ویژه صورت گرفته و تعداد ۱۷ تن از اعضای این شرکت‌ها دستگیر و مبلغ ۷ میلیارد ریال از این دفاتر آنان کشف شد.

رییس پلیس آگاهی تهران در خصوص شناسایی مدیر اصلی این شرکت‌ها که برای رد گم کنی مدیریت اصلی را به نام یکی از همدستانش زده بود، گفت: در تحقیق از ۱۷ متهم که در این ۷ شرکت فعالیت داشتند مشخص شد فردی به نام فرامرز ۳۶ ساله این شرکت‌ها را تأسیس کرده و یکی از همدستان خود را به عنوان مدیر شرکت انتخاب کرده است که در این راستا کارآگاهان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به دستگیری فرامرز می‌شوند. در تحقیقات از متهمان مشخص شد که اعضای این باند با تأسیس این شرکت‌های کاغذی به بهانه فروش خودرو به صورت لیزینگ و شرایطی از شهروندان مبالغ زیادی را دریافت کردند که کارآگاهان اداره چهاردهم قبل از اینکه مدیر اصلی این شرکت با پول‌های به دست آمده پا به فرار بگذارد موفق به دستگیری وی شدند.

سردار لطفی در پایان گفت: با دستور سرپرست دادسرای ناحیه ۶ تهران، اعضای این باند برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران قرار دارند و تلاش برای شناسایی افرادی که در دام این شرکت‌ها گرفتار شده‌اند ادامه دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران