شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدتی است که درفضای مجازی برخی زنان و دختران که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، اقدام به افشاگری در این باره کرده و خواهان احقاق حقوشان هستند.

مدتی است که درفضای مجازی برخی زنان و دختران که مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند، اقدام به افشاگری در این باره کرده و خواهان احقاق حقوشان هستند. اتفاقی که مشابه آن چند سال پیش در سینمای هالیوود شروع شد و البته دامنه آن به بطن جوامع اروپایی و امریکایی هم رسید. در آن دوره بسیاری از کارگردانان و بازیگران سرشناس هالیوود مورد اتهام قرار گرفتند، عده‌ای این اتهامات را پذیرفتند و عده‌ای دیگر سکوت کردند. اتفاقی که باعث شد تا زنان با راه‌اندازی 

# me to حمایت خود را از یکدیگر اعلام کنند. حالا این بار زنان و دختران ایرانی، تصمیم گرفته‌اند سنت قدیمی «دختران فریاد نمی‌زنند» را نادیده بگیرند و به رسوا کردن متجاوزان خود بپردازند. کسانی که مهم نیست در چه طبقه اجتماعی قرار دارند، آنها متجاوزند و این زنان و دختران به دنبال حقوق پایمان شده خود می‌گردند. اما خبر خوب این است که نیروی انتظامی هم به پشتیبانی از این زنان و دختران دست به کار شده و اولین کسی که نامش به عنوان یک متجاوز در صدر اخبار فضای مجازی قرار گرفت را دستگیر کرده است. کسی که تا کنون شاکیان بی‌شماری داشته و رییس پلیس تهران هم از تمام کسانی که مورد آزار و اذیت این فرد قرار گرفته‌اند خواسته تا با اطمینان به این موضوع که هویتشان فاش نمی‌شود، اقدام به شکایت کنند.  سردار حسین رحیمی در تشریح جزئیات این خبر، بیان داشت: متهمی که در روزهای گذشته شکایات زیادی علیه او از جانب قربانیانش در فضای مجازی مطرح شده بود توسط پلیس امنیت عمومی پایتخت دستگیر شد. ماموران پلیس امنیت عمومی تهران با رصد فضای مجازی با شکایت‌های متعددی روبرو شدند که نشان می‌داد فردی به نام «ک. الف» با فریب دختران دانشجو و کشاندن آنها به خانه خود اقدام به آزار و اذیت آنان کرده است. با توجه به حجم شکایت‌ها و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی جامعه تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه آغاز و در نهایت متهم دستگیر شد. برخورد با این افراد  علاوه بر اینکه حس اطمینان و امنیت را به جامعه تزریق می‌کند، باعث می‌شود تا زنان و دختران دیگری هم که قربانی چنین رفتارهای خشونت باری شده‌اند، این جرات را پیدا کنند تا با پناه بردن به پلیس و بیان آنچه بر آنها گذشته این بار سنگین سکوت را پایین بگذارند و به زندگی عادی شان بازگردند. هر چند که قربانیان چنین اتفاقاتی تا پایان عمر با این کابوس زندگی می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران