شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون درمان وزارت بهداشت هزینه انجام تست تشخیص کرونا و هزینه درمان مبتلایان به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های دولتی را اعلام کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت هزینه انجام تست تشخیص کرونا و هزینه درمان مبتلایان به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های دولتی را اعلام کرد.

قاسم جان‌بابایی درباره هزینه درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های دولتی کشور گفت: هزینه درمان کرونا در بیمارستان‌ها مانند هزینه سایر خدمات بیمارستانی است و بیماران 5 تا ۱۰ درصد هزینه را به عنوان فرانشیز سهم بیمار پرداخت می‌کنند. وی افزود: بنابراین بیماران مبتلا به کرونایی که تحت پوشش بیمه قرار دارند، فرانشیز 5 تا ۱۰ درصدی را می‌پردازند و برای کسانی که بدون بیمه مراجعه می‌کنند، هزینه به صورت آزاد محاسبه می‌شود. جان بابایی تاکید کرد: البته افرادی که برای پرداخت 5 تا ۱۰ درصد فرانشیز نیز مشکل داشته باشند و امکان پرداخت این هزینه را نداشته باشند، می‌توانند به مددکاری بیمارستان مراجعه کنند که مددکاری وضعیت این افراد را بررسی کرده و اگر ارزیابی کند که بیمار وضعیت مالی مناسبی ندارد، کمک می‌کند. بر همین اساس موارد زیادی از بیماران کرونایی را داشتیم که هزینه آنها کاملا رایگان شده یا به آنها تخفیف داده شده است. در عین حال به‌طور کلی هزینه 5 تا ۱۰ درصد فرانشیز را دریافت می‌کنیم؛ چراکه قانون به ما اجازه داده است که طبق مصوبه هیات وزیران فرانشیز 5 تا ۱۰ درصدی را از بیمار دریافت کنیم. معاون درمان وزارت بهداشت درباره هزینه انجام‌ تست PCR در بیمارستان‌ها گفت: تست PCR در بیمارستان‌های دولتی همچنان به صورت رایگان انجام می‌شود. در حوزه سرپایی و در بخش بیماریابی برای مدیریت شرایط، تست فقط برای افراد بالای ۶۰ سال انجام می‌شود، اما در بیمارستان این موضوع مطرح نیست. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران